• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3091-5
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان
  • چاپ

تسهیل در نحوه پذیرش تضامین بانکی ضروری ترین نیاز روستاییان فاقد مسکن مقاوم در گلستان

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان از استقبال و مشارکت کم نظیر روستاییان گلستان در طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی خبرداد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، ولی‌الله زمانی نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر شاهد ثبت تعداد 2821 فقره عقد قرارداد توسط 7 بانک پرداخت کننده تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه 916 متقاضی دیگر نیز به بانک های عامل معرفی شده و در انتظار عقد قرارداد هستند، خواستار مساعدت هر چه بیشتر با آنها شد.

زمانی نژاد خاطرنشان کرد: تسهیلات قرض الحسنه طرح ویژه با مبالغ 180 و 200 میلیون ریال، بدون سپرده گذاری و نوبت دهی با کارمزد 5 درصد و بازپرداخت 15 ساله پرداخت می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، اسفند ماه سال گذشته با تاکیدات استاندار در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مقرر شد جهت مساعدت به متقاضیان دریافت تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی در مناطق مرزی شامل ساکنان شهرهای گنبد کاووس، بندرترکمن، گمیشان، آق قلا، مراوه تپه و همچنین مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی در کل استان این تسهیلات با یک ضامن بازاری دارای جواز کسب و یک ضامن کشاورز یا دامدار دارای دفترچه کشاورزی یا دامداری پرداخت شود. همچنین در سایر مناطق استان نیز تسهیلات با یک ضامن کارمند بدون الزام به نامه کسر از حقوق به همراه یک نفر ضامن بازاری دارای جواز کسب و یا کشاورز و دامدار دارای دفترچه کشاورزی یا دامداری پرداخت شود.

انتهای پیام