• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3291-5
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان
  • چاپ

توصیه های لازم درخصوص پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

مدیر کل دامپزشکی گلستان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما ضروری است مردم نسبت به ابتلاء به بیماری تب کریمه کنگو دقت داشته باشند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، عامل این بیماری ویروس است که در خون دام مبتلا وجود دارد. دام بیمار فاقد علائم بیماری است.

این بیماری از طریق گزش کنه‌هایی که از خون دام بیمار تغذیه کردند، به انسان منتقل می‌شود.

مدیر کل دامپزشکی گلستان با تاکید بر اینکه از شهروندان می خواهیم حتما در زمان خرید گوشت قرمز از سلامت آن اطمینان داشته باشند، گفت: به خانم‌های خانه‌دار توصیه می‌شود هنگام تمیز کردن و یا قطعه قطعه کردن گوشت حتما از دستکش استفاده کرده و در پایان کار دست ها را با آب و صابون شستشو دهند.

دکتر محمود رضا وفایی تصریح کرد: درحال حاضر کشتارگاه‌های دام استان دارای پیش سرد کن هستند و دام پس از ذبح به مدت 24 ساعت تحت نظارت ناظرین بهداشتی در سردخانه کشتارگاه حفظ می‌شود که عامل مهمی در کنترل بیماری تب کریمه کنگو است.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد شهروندان ضمن تهیه گوشت از قصابی‌های مجاز، دقت کنند که لاشه ها دارای برچسب و مهر دامپزشکی باشد. همچنین شهروندان گوشت خود را قبل از مصرف حداقل 24 ساعت در یخچال نگهداری کنند،

وفایی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از کشتار غیر بهداشتی توسط برخی افراد سودجو که یکی از مهم ترین راههای انتقال بیماری تب کریمه کنگو است باید تمام دستگاه‌های ذیربط و همچنین شهروندان همت داشته باشند و برای بهبود وضعیت بهداشتی جامعه به همکاران ما  کمک کنند.

‌ مدیر کل دامپزشکی گلستان اظهار کرد: شهروندان می‌توانند مواردی از قبیل محل‌های توزیع و یا کشتار غیر بهداشتی دام را به شبکه‌های دامپزشکی و یا تلفن 1512 اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام