• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2092-5
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان
  • چاپ

رئیس کل دادگستری گلستان اعلام کرد:

کاهش 14 درصدی تهدید در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: آمار نشان می دهد سال گذشته تهدید 14 درصد، ایراد ضرب و جرح عمدی 8 درصد و توهین 9 درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان در جلسه شورای قضایی استان اظهار کرد: این کاهش نشان می دهد مشارکت بزرگان، روحانیان شیعه و سنی و تعامل دستگاه های اجرایی به دادگستری در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تاثیرگذار است.

وی افزود: این مشارکت عمومی همچنین سبب شد، پارسال  دادگستری استان در طرح تعالی فرهنگی از بین 31 استان کشور با جهش 27 پله ای نسبت به سال 95، رتبه سوم کشور را از آن خود کند.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود بار دیگر با تاکید بر حمایت دادگستری استان از تولید کنندگان، گفت: از سرمایه گذاران و تولید کنندگان دعوت می کنیم هر جایی از فرایند تولید و سرمایه گذاری دچار مشکل شدند و یا شکایتی از کسانی که در مسیر تولید استان سنگ اندازی می کنند دارند به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه در دادگستری کل استان گلستان مراجعه کنند.

در ادامه جلسه امروز شورای قضایی استان راهکارهای دسترسی راحت تر مردم به دستگاه قضایی و سازمان های تابعه بررسی شد.

رئیس کل دادگستری گلستان تصریح کرد: دسترسی راحت تر مردم به دستگاه قضایی و سازمان های تابعه یکی از خواسته های مهم مردم از دستگاه قضایی استان است و در جلسه شورای قضایی استان به دنبال بررسی و ارائه راهکارهای عملی برای تحقق این خواسته به حق مردم هستیم.

هاشمیان افزود: نشست های ماهانه این شورا با هدف افزایش انسجام دستگاه های تابعه قوه قضاییه در استان و استفاده از ظرفیت های این دستگاه ها برای ارائه خدمات بهتر به مردم برگزار می شود.

انتهای پیام