• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-4190-5
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان
  • چاپ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خبرداد:

50 درصد مرگ و میرها در گلستان ناشی از بیماری های قلبی و عروقی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به فوت 8892 گلستانی در سال 96، گفت: علت 50 درصد از این فوتی ها بیماری های قلبی و عروقی بوده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر عبدالرضا فاضل در اولین جلسه مجمع سلامت استان در شهرستان گنبدکاووس اظهار کرد: نباید مشکلات را برای مردم بزرگ جلوه دهیم و باید امید و نشاط را در مردم زنده کنیم تا بتوانیم بر مشکلات چیره شویم.

وی جایگاه ورزش، راهنمایی و رانندگی، آموزش و پرورش را در امر سلامت بسیار تاثیر گذار دانست و افزود: از تریبون های نمازهای جمعه در فرهنگ سازی مردم در بحث سلامت استفاده شود.

فاضل با اشاره به اینکه مجمع به معنای جمع بوده و همه ما باید در امر سلامت دخیل باشیم، تصریح کرد: متولیان سلامت تنها 25 درصد از سهم سلامت را بر عهده دارد و 75 درصد باقی مانده با مشارکت سایر ارگان های دولتی، خیرین سلامت، سازمان های مردم نهاد و مردم تامین می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به اینکه در گذشته تعداد 4300 تولد در سطح استان اتفاق افتاده است، اظهار کرد: همکاران ما با مراقبت مادران باردار در طول 9 ماه، حدود 430 هزار بار مراقبت در حوزه بهداشت انجام دادند.

وی با اشاره به اینکه امروز 27 درصد از مراجعات به مراکز اورژانس درمان به علت مشاجره و درگیری اتفاق می افتد، نقش آموزش و پرورش و راهنمایی و رانندگی را برای کاهش این آمار بسیار تاثیر گذار عنوان کرد.

انتهای پیام