• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-3891-5
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان
  • چاپ

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان تاکید کرد:

لزوم توجه جدی‌ به صرفه‌جویی در مصرف برق/ پیک مصرف برق گلستان از ساعت 13 تا 17

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت: امروز و روزهای آتی روزهای بحرانی در مدیریت مصرف برق هستند و از هم استانی ها درخواست می کنیم حداکثر صرفه جویی را داشته باشند.

علی اکبر نصیری در گفت وگو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: این روزها هوای گرمی را در استان تجربه می کنیم و امروز نیز پیش بینی شده دمای هوا در برخی مناطق از مرز 40 درجه هم عبور کند.

وی با اشاره به اینکه این موضوع مشکلات عدیده ای در پایداری برق بوجود می آورد، افزود: امروز در کل کشور چنین مشکلی را داریم و تمامی ارکان صنعت برق بسیج شدند تا مدیریت مصرف را به صورت کامل از ساعت 13 الی 17 انجام دهند.

نصیری یادآور شد: از هم استانی ها درخواست می کنیم جهت پیشگیری از خاموشی های احتمالی و کمک به پایداری خطوط توزیع برق، در ساعت اوج مصرف(13 الی 17) از استفاده لوازم برقی غیر ضروری خودداری، از نور طبیعی به جای لامپ استفاده، حدالامکان از پنکه به جای کولر استفاده و در صورت لزوم استفاده از کولر درجه آن را بین 24 تا 26 سانتی گراد تنظیم کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان خاطرنشان کرد: افراد پرمصرف در حال شناسایی هستند و تعرفه برق آنها تا 23 درصد افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام