• یکشنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 959-3091-5
  • خبرنگار : 1030
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

طرح جامع تولید نهال گردو و پکان پیوندی

جهاد دانشگاهی

تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی، فنآوری و آموزشی بین سازمان جهاد دانشگاهی تهران و جهاد دانشگاهی استان گلستان با حضور روسا و مدیران دو طرف منعقد شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر شریفی زاده، رییس سازمان جهاد دانشگاهی تهران در این مراسم، بر همکاری مشترک با جهاد دانشگاهی استان تاکید کرد و گفت: هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری در بهره برداری از ظرفیتها و امکانات مشترک در زمینه های مختلف و به ویژه در اجرای طرح جامع تولید نهال گردو و پکان پیوندی است.

وی با اشاره به تجربه و پیشینه کاری 35 ساله جهاد دانشگاهی تهران، تصریح کرد: در طی 4دهه فعالیت جهاد دانشگاهی، ما توانسته ایم فرصتهای خوبی در حوزه پژوهشی و آموزشی بدست آوریم. این تفاهم نامه می تواند زمینه مناسبی جهت انتقال این تجربیات به فراخور نیاز و درخواست استان گلستان باشد.

در ادامه مهندس رضا ثقفی، رییس جهاد دانشگاهی استان گلستان نیز این تفاهم نامه را فرصتی جهت انتقال تجربیات به استان توصیف کرد و افزود: در طی چند سال فعالیت واحد گلستان، مراوداتی که بین جهاد دانشگاهی و دستگاههای اجرایی از یک طرف و بررسی زیرساختهای استان انجام شده، فعالیت پژوهشی واحد در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی بنا گذاشته شده است. در همین راستا، ما توانستیم با استفاده از توان خودمان یک زمین کشاورزی با امکانات گلخانه ای تهیه و زمینه انجام تحقیقات لازم را فراهم نماییم.

وی گفت: در نشستهای مشترکی که با استاندار محترم و مدیران دستگاههای اجرایی داشته ایم، به نظر می رسد با توجه به گرایش مردم به سمت تولید گردو، یکی از مسایل حل نشده در این حوزه، انتخاب گونه مناسب شرایط اقلیمی استان است. به همین منظور با توجه به تحقیقات انجام شده توسط اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی تهران، که سالهای زیادی در زمینه تولید نهال گردو و پکان پیوندی فعالیت می نمایند، مقرر شد در راستای اجرایی نمودن اقتصاد مقاومتی و اصلاح بخشی از الگوی کشت در استان، طرح جامع تولید نهال گردو و پکان پیوندی با حمایت علمی و دانش فنی در اختیار سازمان جهاد دانشگاهی تهران در استان گلستان انجام شود.

مهندس ثقفی با اشاره به اینکه انتخاب موضوع کشاورزی جهت فعالیت پژوهشی واحد به دلیل زمینه ایجاد شده در چند سال فعالیت جهاد دانشگاهی استان بوده، یادآور شد: تلاش مجموعه ما بر آن است که با ایجاد تعامل در استان و استفاده و انتقال تجربیات واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور در زمینه های مورد نیاز استان، بتوانیم دانش فنی لازم را در حوزه های دیگر بدست آوریم. به همین منظور از پیشنهادات صاحبنظران در حوزه های مرتبط استقبال خواهیم کرد.

 به گزارش ایسنا، همکاری در تحقیق و توسعه (R&D)، انجام طرحهای پژوهشی، دستیابی و بکارگیری فناوری، تولید محصولات دانش بنیان و تجاری سازی دانش فنی، استفاده از تجهیزات، اطلاعات و دانش و تجارب در قالب طرحهای پژوهشی و برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی، سمینار، کنفرانس و ارائه خدمات مشاوره ای علمی، پژوهشی و انجام خدمات تخصصی در زمینه های مختلف، از محورهای اصلی تفاهم نامه مذکور است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: