• جمعه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 962-1293-5
  • خبرنگار : 1024
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

ماجرای پیش آمده میان قدیری ابیانه و حراست دانشگاه فرهنگیان گلستان چه بود؟

سه‌شنبه نوزدهم اردیبهشت 96 در سالن آمفی تئاتر پردیس دانشگاه فرهنگیان گرگان، مناظره‌ای با موضوع "عملکرد دولت" برگزار شد.

طرفین مناظره، آقایان صادق زیبا کلام و محمدحسن قدیری ابیانه بودند. اما در ابتدای جلسه و قبل از شروع مناظره، میان مسئول حراست دانشگاه و محمدحسن قدیری ابیانه اختلافی پیش آمد که پخش قسمت‌هایی از فیلم درگیری طرفین، در فضای مجازی باعث شد تا جزئیات این اتفاق را از رییس دانشگاه فرهنگیان گلستان جویا شویم.

دکتر محمدباقر مسعودی، رییس دانشگاه فرهنگیان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه گلستان در خصوص موضوع پیش آمده در این جلسه گفت: به دنبال تقاضای مکرر دانشجویان و نیز ضرورت فراهم نمودن زمینه گفتمان و مذاکرات دوستانه، جهت تنویر افکار عمومی، بویژه در بین دانشجویان، قرار شد تا بنا به تقاضای دانشجو معلمان مناظره‌ای با حضور آقایان قدیری ابیانه و زیباکلام ترتیب دهیم.

وی ادامه داد: وجود تصویر آقای روحانی در فضای دانشگاه، از ابتدای کار دولت کاملا طبیعی و مرسوم بوده است. اما دانشجویان عضو انجمن اسلامی که در واقع میزبان مراسم بودند، در قسمت جلوی هردو میز خطابه، عکس آقای خاتمی را نصب کرده بودند و  کندن و پاره کردن عکس آقای خاتمی از سوی آقای قدیری که مهمان بودند را توهین به خود تلقی نموده و مسئول حراست را به عنوان متولی حفظ نظم دانشگاه، میانجی قرار دادند که مسئول حراست دانشگاه نیز به آقای قدیری ابیانه این موضوع را متذکر شد، ولی ایشان نه تنها به این موضوع توجهی نکرد، بلکه می‌خواست عکس حجت الاسلام رییسی را در مقابله با عکس رییس جمهور، جلوی میز بچسباند.

وی توضیح داد: مسئول حراست دانشگاه هم برای این‌که شبهه طرفداری از کاندیداها در دانشگاه به وجود نیاید، ابتدا عکس آقای روحانی را از طرف دیگر سالن و سپس عکس آقای خاتمی را از میز دیگر برداشت و سپس وقتی می‌خواست عکس آقای رئیسی را هم بردارد و جو را آرام نماید، - همان‌گونه که در فیلم‌‌های منتشره در فضای مجازی مشاهده می‌شود - آقای قدیری اجازه برداشتن عکس را نداد...

رییس دانشگاه فرهنگیان گلستان با بیان این‌ که ما حرمت مهمان نگاه داشتیم که جلسه ختم به خیر شد، تاکید کرد: افترا، توهین و دادن اطلاعات غلط به افکار عمومی به قصد تشویش اذهان عمومی اعمال مجرمانه‌ای است که قابل پیگیرد است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: