• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-597-5
  • خبرنگار : 1046
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مقاوم سازی 6991 واحد مسکونی روستایی در شهرستان های آزادشهر و رامیان

رئیس بنیاد مسکن شهرستان های آزادشهر و رامیان گفت: در ۱۰ سال اخیر کار مقاوم سازی ۶ هزار و ۹۹۱ واحد مسکونی روستایی در شهرستان های آزادشهر و رامیان به اتمام رسیده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، احمدی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام(ره) اولین نهاد اجرایی تاسیس شده بعد از انقلاب است. اقدامات این بنیاد در روستاها در راستای کمک به تسهیل زندگی روستاییان بوده و رسالت بنیاد مسکن نیز همین است که از طریق روشهای مختلف مسکن‌های روستایی را مقاوم سازی کند.

وی افزود: طی ده سال اخیر کار مقاوم سازی ۶۹۹۱ واحد روستایی در شهرستان های آزادشهر و رامیان به اتمام رسیده است که به طور متوسط ۲۹ درصد روستاییان این شهرستان ها صاحب خانه های مقاوم شدند.

رئیس بنیاد مسکن آزادشهر و رامیان تصریح کرد: برای ساخت یک منزل مسکونی در روستا مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه با سود ۵ درصد پرداخت می شود. همچنین از ابتدای ساخت این منزل ۴ مهندس با تجربه در رابطه با مقاوم سازی و یک مهندس ناظر تا انتهای ساخت یک پروژه مسکن همکاری می کنند.

احمدی با اشاره به اینکه پروژه مسکن مهر شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزار نفر توسط بنیاد مسکن ساخته می شود، گفت: بنیاد مسکن شهرستان در سال ۹۶ در رامیان ۳۷۲ واحد، در دلند ۳۷۱ واحد و در نگین شهر ۸۰ واحد تکمیل و به صاحبان آنها تحویل داده است.

وی در خصوص طرح هادی روستاها گفت: از مجموع ۱۰۹ روستا در شهرستان آزادشهر و رامیان ۳۵ طرح هادی را اجرا کردیم و مردم در حال استفاده از امکانات زیر سازی، پارک ها و معابر مبلمان روستایی بهره مند هستند. همچنین از مجموع ۱۰۹ روستا در شهرستان طرح هادی تهیه کردیم و نظارت کامل داریم که ساکنین روستا ساخت و سازها را بر اساس طرح هادی انجام دهند.

احمدی خاطرنشان کرد: تا پایان سال ۹۶ در دو شهرستان آزادشهر و رامیان ۱۳ هزار جلد سند مالکیت با همکاری اداره ثبت صادر شد و همچنین در ۳۰ روستا، صد هزار متر مربع عملیات زیرسازی انجام شده است که از این تعداد ۲۰ روستا تکمیل و ۱۰ روستا در حال انجام است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: