• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1894-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

معاون فرهنگی اوقاف:

علم و دانش کشور مدیون وقف است

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه علم و دانش کشور ما مدیون وقف است، گفت: کسی را نمی توان در این کشور پیدا کرد که از وقف بهره نبرده باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در پنجاه و ششمین همایش اهدای جایزه بنیاد فرهنگی البرز در استان گلستان با اشاره به اینکه وقف تنها برای نیازمندان نیست، اظهار کرد: مرحوم البرز با وقف خود زمینه ای را فراهم کرد تا از هر دانش آموز، پژوهشگر و دانشجویی که در عرصه علمی سر آمد است، تجلیل شود.

وی با اشاره به اینکه همه ما از وقف بهره بردیم، تصریح کرد: در حال حاضر بخش عمده ای از حوزه های علمیه ما با وقف اداره می شود. دانشمندان و اهل علم کشور میدون وقف هستند.

شرفخانی با بیان اینکه ساختار کتابخانه های عمده کشور ما وقفی است، گفت: پیش از انقلاب 570 کتابخانه در کشور داشتیم که 70 درصد آن موقوفه است. امروز 17 هزار و 310 کتابخانه در کشور وجود دارد. بخش عمده ای از کتاب های منبع ما کتاب های وقفی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اظهار کرد: علاوه بر حوزه های علمیه، بیش از 500 مجموعه علمی وآموزش عالی موقوفه داریم. بیش از 1300 مجموعه وقفی در اختیار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی با اشاره به وقف در حوزه درمانی، گفت: در استانی مانند قم 98 درصد مجموعه های درمانی موقوفه است.

شرفخانی با تاکید بر اینکه وقف یک اکسیر ماندگار است، گفت: فرق وقف با انفاق های دیگر این است که بقیه انفاق ها و صدقات ماندگار نیستند ولی وقف ماندگار است.

وی تصریح کرد: وقف تنها برای پولدارها و سرمایه گذاران نیست، بلکه وقف برای تمام بشریت است. حتی با اهدا یک یا چند کتاب نیز می توان وقف انجام داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به به اینکه قبل پیروزی انقلاب تا سال 1388 متوسط وقف جدید در سال 200 وقف بود، خاطرنشان کرد: سال گذشته 2800 وقف جدید در کشور اتفاق افتاد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: