• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-997-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

با اجرای طرح های زهکشی؛

پیش بینی رشد 30 درصدی تولید محصولات کشاورزی در گمیشان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان گفت: بر اساس پیش بینی ها با زهکشی های انجام شده در شهرستان گمیشان، حداقل 30 درصد محصولات تولیدی کشاورزان شهرستان در سال جاری افزایش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مختار مهاجر در شورای اداری شهرستان گمیشان اظهار کرد: قردادهای سال گذشته زهکشی اراضی در سطح این شهرستان جهت اجرا در سال جاری 25 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: زهکش اراضی شمال گمیشان در سطح 12 هزار هکتار با 21 کیلومتر کانال اصلی، 141 کیلومتر کانال فرعی و احداث 12 کیلومتر جاده شنی انجام شده است. در حال حاضر نیز در جنوب گمیشان در سطح 5 هزار هکتار و به طول 125 کیلومتر عملیات زهکش اراضی اجرایی شده است.

مهاجر با اشاره به احداث آب بندان در هر 10 هزار هکتار اراضی زهکشی شده، تصریح کرد: در سطح شهرستان گمیشان 3 تا 4 آببندان جهت آبیاری زمین های کشاورزی و کشت دوم محصولات پس از کاهش شوری آب زهکش ها احداث خواهد شد.

وی با تاکید بر رعایت زمان برداشت محصولات بیان کرد: در سال جاری همچنین پیش بینی می شود 3 هزار تن کلزا، 100 هزار تن جو و 42 هزار تن گندم از سطح مزراع گمیشان برداشت شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان در خصوص پرداخت وجه محصولات تحویلی، اظهار کرد: وجه جو و کلزا به کشاورزان ظرف یک هفته پس از تحویل پرداخت خواهد شد و در خصوص گندم نیز کشاورزان باید جهت تحویل محصول و دریافت به موقع وجه خود، از مراکز جهاد کشاورزی حواله تحویل محصول را دریافت کنند. در کوتاه ترین زمان ممکن 50 درصد وجه محصول گندم کشاورزان پرداخت و مابقی وجه نیز طی مدت دو ماهه پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: