• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2093-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

افتتاح فاز نخست مجتمع جهاددانشگاهی استان گلستان

فاز نخست مجتمع جهاد دانشگاهی واحد گلستان شامل ساختمان مرکز آموزش علمی کاربردی گرگان در مراسمی با حضور رئیس جهاددانشگاهی کشور، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان، رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان و جمعی از مدیران استان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، کار ساخت این مجتمع از سال 1394 در زیربنایی معادل 3600 متر مربع در پنج طبقه آغاز شده بود.

این مجتمع به منظور انجام فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی با اولویت مرکز آموزش علمی کاربردی گرگان ساخته شد.

فاز نخست این مجموعه شامل مرکز آموزش علمی کاربردی گرگان و آزمایشگاه تحقیقاتی جهاددانشگاهی استان می شود.

رئیس جهاددانشگاهی استان گلستان در مراسم افتتاح این مجتمع گفت: این ساختمان با تلاش و همکاری بخش های مختلف از جمله معاونت پستیبانی جهاددانشگاهی و موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی به بهره برداری رسید.

رضا ثقفی تصریح کرد: امیدواریم بخش های دیگر این ساختمان با همکاری جهاددانشگاهی و مجموعه های دیگر در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسد.

در ادامه این مراسم معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان نیز گفت: در جلسه امروز استاندار گلستان و رئیس جهاددانشگاهی کشور مقرر شد که تفاهم نامه همکاری بین استانداری و جهاددانشگاهی منقعد شود و پیشنهاد شد که در چهار یا پنج موضوع پروژه های مشترک مورد نیاز استان را پیگیری کنیم.

محمود ربیعی اظهار کرد: استان گلستان مزیت های زیادی دارد که باید مزیت های دارای اولویت شناسایی شود تا با همکاری یکدیگر برای توسعه استان از آنها بهره ببریم.

وی با اشاره به این پروژه، تصریح کرد: با توجه به امکاناتی که در این مجتمع در نظر گرفته شده می توان از زمین های اطراف این مجموعه به عنوان پایلوت برای انجام کارهای عملیاتی استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در استان، گفت: جهاددانشگاهی می تواند در زمینه های توسعه، ارتقاء و بهبود بخش های مختلف کشاورزی اعم از زراعت، شیلات، دام و طیور و غیره به استان کمک کند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه نگاه ما در دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارتی است، گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی جهادانشگاهی گرگان یکی از مراکز خوب ما بوده و با افتتاح ساختمان آن فضای کالبدی مناسبی در اختیار این مرکز قرار گرفت.

امیراحمد دهقانی تصریح کرد: در این مجتمع استانداردهای مناسب رعایت شده است. البته باید در کنار این امکانات، به مهارت آموزی نیز بیش از گذشته توجه شود. برای مهرماه رشته های خوبی برای این مرکز در نظر گرفته شده که بزودی اعلام خواهیم کرد.

رئیس جهاددانشگاهی کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه مردم کشور ما مستحق دریافت خدمات بسیار بهتری هستند، گفت: پیشرفت با توسعه در بخش های مختلف محقق می شود. وظیفه جهاددانشگاهی از بدو تاسیس الگوسازی توان کشور در جهت توسعه فرهنگی، علم و فناوری، آموزش و آموزش های مهارتی، اشتغال و کارآفرینی است.

سید حمیدرضا طیبی با اشاره به راه اندازی جهاددانشگاهی واحد گلستان در سال 88، تصریح کرد: جهاددانشگاهی در این استان هم می تواند در زمینه های کاری مختص خودش فعالیت کند و هم از دستاوردهای جهاددانشگاهی استفاده کند.

وی با تاکید بر آمادگی کامل جهاددانشگاهی برای همکاری با مجموعه استان در بخش های مختلف، اظهار کرد: صبح امروز جلسه خوبی را با استاندار گلستان برگزار کردیم که امیدواریم منجر به اقدامات خوبی در این استان شود.

رئیس جهاددانشگاهی کشور در پایان گفت: کمک به استان گلستان بدلیل نقش های مهمی که خصوصا در تامین امنیت غذایی کشور دارد، کمک به توسعه کشور است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: