• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2393-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس جهاددانشگاهی کشور:

متخصص ایرانی توان انجام پیشرفته ترین کارهای علمی و فناورانه را دارد

رئیس جهاددانشگاهی کشور گفت: ما در مجموعه جهاددانشگاهی این باور را داریم که مشکل ما تولید علم و فن نیست، متخصص ایرانی توان انجام پیشرفته ترین کارهای علمی و فناورانه را دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سید حمیدرضا طیبی در مراسم افتتاحیه دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان جهادانشگاهی در استان گلستان اظهار کرد: جهاددانشگاهی استان گلستان در سال 1388 راه اندازی شد. در همان زمان آمادگی خود را برای در اختیار گذاشتن توانمندی های جهاددانشگاهی بویژه در حوزه پزشکی و پژوهشی را به استان گلستان داریم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اقداماتی که انجام می گیرد، از امکانات جهاددانشگاهی برای توسعه استان استفاده شود.

طیبی افزود: در گذشته با صحبت هایی که با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان داشتیم آمادگی خود را برای همکاری درخصوص نوع خاصی از سرطان در این استان اعلام کردیم.

رئیس جهاددانشگاهی کشور ادامه داد: در زمینه گیاهان دارویی، راه اندازی دهکده گیاهان دارویی در شهرستان گالیکش به جهاددانشگاهی واگذار شده است.

وی با اشاره به افتتاح فاز نخست مجتمع جهاددانشگاهی استان گلستان، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از این مرکز به آموزش اختصاص داده شده است.

طیبی بیان کرد: اگر به دنبال پیشرفت کشور هستیم، باید اساس کارمان توسعه فناوری و علم خودمان باشد. به اندازه کافی استعداد در کشور وجود دارد که باید از این پتانسیل به خوبی در جهت توسعه کشور استفاده کرد.

رئیس جهاددانشگاهی کشور بیان کرد: روز گذشته کارخانه بزرگ تولید سلول انسانی و محصولات سلولی در کشور با دانش فنی پژوهشکده رویان وابسته به جهاد دانشگاهی، با حضور با حضور دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و دکتر هاشمی، وزیر بهداشت افتتاح شد. محصول این کارخانه در حد استانداردهای بین المللی است و از محدود کارخانه های تولید سلول در دنیا است. این امر نشان می دهد ما توان انجام کارهای بزرگ را داریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: