• چهارشنبه ۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-392-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

سالانه 400 هزار پرونده وارد محاکم قضایی گلستان می شود

رئیس‌کل دادگستری گلستان با اشاره به رسیدگی سالانه 400 هزار پرونده در محاکم استان، گفت: رسیدگی به این حجم پرونده با کمترین میزان تخلف نشان از سلامت و توانمندی همکاران ما در دستگاه قضایی است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان در مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان کردکوی با تاکید بر اهمیت قضاوت در حکومت اسلامی، اظهار کرد: قضات ما ابلاغ خود را با یک واسطه از رهبر معظم انقلاب اسلامی دریافت می کنند و باید شان و جایگاه قضاوت را قدر بدانند.

وی، احقاق حق و ابطال باطل را وظیفه عمده دستگاه قضایی برشمرد و افزود: حقوق زیادی در جامعه وجود دارد که ما وظیفه داریم در راستای احقاق آن گام برداریم، البته این مهم شان و توفیق بالایی است و اگر شاکر نباشیم در جایی دیگر باید پاسخگو باشیم.

این مقام ارشد قضایی استان ادامه داد: موج حملات و تخریب ها علیه قوه قضاییه نشان می‌دهد دستگاه قضایی در مسیر درست حرکت می‌کند گرچه ممکن است نواقصی وجود داشته باشد اما قوه قضاییه کارهای بزرگی انجام داده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران همیشه تمام قد پای نظام ایستاده اند و لایق خدمت هستند، تصریح کرد: خط و نشان دشمنان به‌ واسطه صبوری و تحمل بالای مردم است و اگر قوه قضاییه هم در آماج حملات قرار می‌گیرد به‌دلیل خدمت به مردم است.

هاشمیان با اشاره به توجه ویژه دادگستری استان به برنامه های فرهنگی، گفت: از آنجایی که بدی‌های جامعه بیش از هر دستگاه دیگر به دادگستری می‌آید لازم است با برنامه‌های فرهنگی و معنوی کارکنان خود را بیمه کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: