• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-791-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

اعلام قیمت خرید تضمینی سیب زمینی در گلستان

رئیس جهاد کشاورزی استان گلستان قیمت خرید تضمینی سیب زمینی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، « مختار مهاجر» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای اجرای خرید تضمینی محصولات زراعی و با هدف حمایت از کشاورزان محترم خرید تضمینی سیب زمینی با قیمت 4121 ریال از روزهای آتی از سیب زمینی کاران استان خریداری خواهد شد.

وی افزود: کشاورزان از روزهای آینده می توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی مورد نظر نسبت به نوبت گیری برای بازدید کارشناسی اقدام کنند.

رئیس جهاد کشاورزی گلستان تصریح کرد: کار خرید تضمینی سیب زمینی در استان گلستان توسط تعاون روستایی استان انجام خواهد گرفت.

مهاجر خاطرنشان کرد: امسال 6 هزار و 200 هکتار سیب زمینی در استان کشت شده که پیش بینی می شود 180 هزار تن از این محصول تولید شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، روز گذشته سیب زمینی کاران استان نسبت به قیمت پایین محصول در میدان بار گرگان دست به تجمع اعتراضی زدند.

طی چهار سال اخیر سیب زمینی کاران استان با توجه به عرضه و تقاضای بازار و کشش صادرات و صنایع مشکل چندانی در فروش این محصول نداشتند و سال گذشته این محصول را تا 1000 تومان در هر کیلوگرم به فروش می رساندند، اما امسال قیمت خرید این محصول حدود 300 تومان است در حالی که قیمت تمام شده برای کشاورز حدود 700 تومان است.

امسال با توجه به شرایط آب و هوایی کیفیت محصول سیب زمینی استان بسیار خوب است و پیش بینی می شود 30 هزار تن محصول بیشتر نسبت به سال گذشته تولید شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: