• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-792-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

در گفت و گو با ایسنا صورت گرفت؛

تشریح سیاست ها و برنامه های سازمان معلمان ایران

مسئول سازمان معلمان ایران شاخه گلستان، در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری ایسنا-منطقه گلستان سیاست ها، برنامه ها و راهبردهای این سازمان را تشریح کرد.

«روح الله کلانتری» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان در ابتدا با اشاره به سابقه فعالیت سازمان معلمان ایران در دفاع از حقوق معلمان، اظهار کرد:  بعد از پیروزی دولت اصلاحات در سال 76 بسیاری از بزرگان فرهنگی کشور به این نتیجه رسیدند که برای تحقق آرمان استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، دفاع از منافع ملی، افزایش نقش مردم بر سرنوشت خویش و دفاع از حقوق بشر، لازم است که جامعه مدنی نیز تقویت و گسترش یابد و در آن جامعه نهادهای مدنی، احزاب و گروه های سیاسی پایه ریزی شده و تکثر به رسمیت شناخته شود.

وی افزود: سازمان معلمان ایران بر اساس رسالت مهم دفاع از آرمانهای انقلاب و ارزشهای اخلاقی، ملی، دینی، و دفاع از قانون اساسی و پیگیری مطالبات صنفی و سیاسی معلمان تاسیس شد.

کلانتری در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به مطالبات قانونی معلمان و عدم فعالیت مناسب در این زمینه، تاکید کرد: سازمان معلمان در درجه اول دفاع از حقوق و منزلت معلمان و وضعیت معیشتی آنان را در نظر داشته و در ادامه دفاع از حقوق دانش آموزان در زمینه هایی از جمله ارتقاء سطح آموزش، عدالت آموزشی، کسب دانش کارآمد، حفظ کرامت آنها را به عنوان سیاستهای اصلی خود پیگیری خواهد کرد.

وی گفت: ما در سازمان معلمان تلاش خواهیم کرد تا اهمیت مفهومی و محتوایی جامعه مدنی و ضرورت آموزش حقوق شهروندی و آموزش های اجتماعی- سیاسی به دانش آموزان در آموزش و پرورش به عنوان یک ضرورت تاریخی را پیگیری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در همه زمینه های اخلاقی از جمله گسترش فرهنگ مدارا، رعایت حقوق دیگران، حفظ کرامت انسانها و دفاع از حقوق مخالف تلاش کرده و می خواهیم جامعه ای مسئولیت پذیر را تربیت کرده و در جهت گسترش تعلیم و تربیت و البته در چهارچوب قانون فعالیت کنیم.

مسئول سازمان معلمان ایران شاخه گلستان با اشاره به تلاش های بنیانگذاران این تشکل، تاکید کرد: آنها در گذشته فعالیت های زیادی در دفاع از حقوق معلمان انجام دادند و ما ضمن پاسداری از آن کوشش ها و تلاشهای خالصانه، مطالبات صنفی معلمان را با رویکرد حفظ منافع ملی پیگیری کرده و از مسئولان درخواست داریم که در سطح کشور و استان گلستان از حقوق این قشر ارزشمند  دفاع کنند.

کلانتری در ادامه با اشاره به مرامنامه سازمان، گفت: ما معتقدیم که حاکم مطلق بر جهان و انسان خداوند تبارک و تعالی است و اوست که انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم گردانده و نظام مردم سالار، حاصل این تحول بزرگ تاریخی است. انقلاب اسلامی ایران به خاطر محو استبداد و دیکتاتوری و دفاع از حقوق انسانها تشکیل شد و ما راه نجات و سعادت انسانها را در استقرار نظام اسلامی با رویکرد دفاع از حقوق انسانها ارزیابی می کنیم.

وی تصریح کرد: ما از اسلامی دفاع می کنیم که در آن رای مردم، آزادی و کرامت انسانها در آن اصل و ریشه همه سیاست ها و برنامه ها باشد. این همان روش و سیره پیامبر اسلام(ص) است. ما از طریق گسترش فعالیتهای حزبی تلاش خواهیم کرد تا مردم سالاری را به مفهوم واقعی در جامعه گسترش دهیم و یقینا قوام و دوام جمهوری اسلامی نیز در گسترش فعالیت قانونی احزاب و نهادهای مدنی امکان پذیر خواهد بود.

این کارشناس ارشد علوم سیاسی اظهار کرد: رسالت ما در سازمان معلمان، آگاهی بخشی به ویژه آگاه کردن مردم نسبت به حقوق و مسئولیت های خویش، دفاع از مصالح و منافع ملی، توجه به توسعه پایدار و همه جانبه با تاکید بر توسعه فرهنگی، انتقاد سازنده و صحیح از خود، جامعه، قدرت و حکومت و هوشیاری در برابر توطئه های دشمنان این نظام اسلامی است.

کلانتری در ادامه فعالیتهای سازمان، تاکید کرد: رویکرد ما در زمینه های فرهنگی، جامعه، حکومت، اقتصاد و غیره عبارت است از اصلاح و چابک سازی نظام آموزشی، رفع تبعیض، فراهم کردن زمینه های شکوفایی و نوزایی علمی، فرهنگی، تقویت فعالیتهای تشکیلاتی و همراهی با دیگر احزاب اصلاح طلب استان، حضور فعال و موثر دین و گسترش ارزشهای اسلامی در جامعه، تقویت و تعمیق دموکراسی، دفاع از سیاستها و برنامه های توسعه ای در کشور و استان، دفاع از تمامیت ارضی و تعامل و گفت و گو با همه گروه ها از سیاست ها و برنامه های ما است.

مسئول سازمان معلمان ایران شاخه گلستان گفت: تلاش برای از بین بردن فقر، گسترش رفاه عمومی و مشارکت همه جانبه، قانونمند، مستمر و سازمان یافته و پایدار بخش خصوصی در همه سطوح و صیانت از منابع طبیعی و ارتقای محیط زسیت از جمله برنامه های دیگر ما است.

کلانتری خاطرنشان کرد: برای فعالیت های صنفی و سیاسی خود شش کمیته اطلاع رسانی، توسعه و تشکیلات، صنفی و پشتیبانی، سیاسی – اجتماعی و آموزشی و علمی را طراحی کرده و تلاش خواهیم کرد تا به مرور در همه شهرهای استان فعالیتهای خود را گسترش دهیم و از همه معلمان عزیز و علاقه مند درخواست داریم که در این مسئولیت اجتماعی ما را یاری کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: