• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-493-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

افتتاح ساختمان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان

ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در مراسمی با حضور دکتر محمد حسین امید، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، محمود ربیعی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری و جمعی از مقامات استانی افتتاح شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در این مراسم یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری و کشور را بحث اشتغال عنوان کرد و گفت: دانشگاه علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه نسل سوم می تواند در این زمینه نقش خوبی ایفا کند.

«امیراحمد دهقانی» تصریح کرد: سند راهبردی دانشگاه علمی کاربردی توسط دکتر امید ریاست این دانشگاه تدوین شده که در آن قابلیت های دانشگاه علمی کاربردی از طریق روابط بین الملل و ارتباطاتی که وجود دارد تقویت شد. ایجاد مراکز نوآوری یکی دیگر از مواردی است که در سند دیده شده و برای بحث اشتغال و کارآفرینی بسیار اهمیت دارد.

وی به ایجاد کلینیک مشاوره شغلی و کارآفرینی در ساختمان جدید دانشگاه علمی کاربردی استان اشاره کرد و افزود: در این کلنیک به صورت رایگان به دانشجویان استان مشاوره داده می شود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان خاطرنشان کرد: ساختمان جدید این دانشگاه در مساحت 3064 متر مربع در سال 1392 کلنگ زنی شد و برای ساخت آن حدود 40 میلیارد ریال هزینه شد.

دهقانی با اشاره به اینکه این ساختمان به یک ساختمان سبز و پایدار انرژی تبدیل شده است، گفت: آب باران و اسپیلت ها جمع آوری و برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

وی یادآور شد: سالن همایش با گنجایش 140 نفر و سالن جلسات با گنجایش 40 نفر در این ساختمان در نظر گرفته شده است.

حجت ‌الاسلام «محمد قاسم لیوانی» ‌مشاور استاندار گلستان در امور روحانیت نیز در این مراسم اظهار کرد: مدرک گرایی در دانشگاه ها جایگزین علم و دانش شده است، متاسفانه حوزه‌ های علمیه نیز به سمت مدرک‌ گرایی رفتند.

وی افزود: مسئله مدرک گرایی به یک خطر و آسیب جدی در جامعه تبدیل شده و برخی دانش آموختگان خروجی و عملکرد مثبتی ندارند.

پایگاه بسیج شهید افشین زورقی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان و سالن جلسات شهید سید احسان حاجی حتم لو این دانشگاه از دیگر بخش هایی بود که به افتتاح رسید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: