• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-593-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

معاون استاندار گلستان:

رشته های دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیازهای استان تدوین شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان با تاکید بر مهارت آموزی در مراکز علمی کاربردی، گفت: باید رشته هایی را در استان داتشه باشیم تا بتواند در پهنه اجرا و عمل بر اساس فرمان مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی، خروجی مناسبی در بحث تولید، اشتغال و ارزش افزوده داشته باشد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، محمود ربیعی در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان اظهار کرد: عمده فعالیت های استان گلستان از نگاه تولید و مباحث اقتصادی مربوط به بخش کشاورزی می شود. 91 درصد بنگاه های اقتصادی در استان بنگاه های کوچک و 6 درصد بنگاه های اقتصادی، متوسط هستند.

وی با اشاره به اینکه گلستان دومین تولید کننده گندم در کشور است، افزود: امسال در تولید گندم، جو، کلزا و سیب زمینی بین 300 تا 350 هزار تن افزایش محصول را خواهیم داشت و به مرز یک میلیون و 800 هزار تن تولید خواهیم رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گلستان با تاکید بر توجه به مزیت های استان، تصریح کرد: تولید میگو در سایت میگو گمیشان در 5 سال گذشته 300 درصد افزایش پیدا کرده است. در پایان برنامه پنج ساله ششم توسعه باید به حدود 4 میلیون تن تولید برسیم.

وی با اشاره به احداث دهکده گیاهان دارویی، گفت: کلنگ زنی این پروژه بعد از ماه مبارک رمضان با حضور دکتر طیبی، رئیس جهاددانشگاهی کشور در شرق استان انجام خواهد شد.

ربیعی با تاکید بر کسب مهارت در مراکز علمی کاربردی، اظهار کرد: باید رشته هایی را داشته باشیم که در استان به آن نیازمندی داشته باشیم. رشته هایی که برای استان هیچ دستاوردی ندارد، کارساز نخواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: