• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-893-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

دکتر امید:

مراکز علمی کاربردی در چهار سطح طبقه بندی می شوند

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به اینکه در آینده مراکز علمی کاربردی در چهار سطح طبقه بندی می شوند، گفت: بر اساس سطح بندی مراکز امتیازاتی را برای آنها در نظر می گیریم. مراکزی که در سطح یک قرار می گیرند، پرداختی بالاسری آنها به دانشگاه به میزان یک سوم کاهش پیدا می کند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر محمد حسین امید در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: در آینده یکی از معیارهای ارزیابی مراکز علمی کاربردی میزان اشتغال دانش آموختگان آنها خواهد بود.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا تمامی مراکز را موظف کنیم در کنار مرکز علمی کاربردی و کوتاه مدت، مرکز رشد و نوآوری را دایر کنند.

امید، به راه اندازی کلنیک های مشاوره شغلی و کارآفرینی در دانشگاه های جامع علمی کاربردی سطح کشور اشاره کرد و گفت: در این مرکز اساتید برجسته و کارآفرینان موفق کشور به دانش آموختگان خودمان و دیگر همه دانشجویان استان مشاوره کارآفرینی می دهیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با تاکید بر مهارت محوری در این دانشگاه، تصریح کرد: معتقدیم دانشجویان دوره های مهارتی از ضریب اشتغال پذیری بالایی برخوردارند.

وی با اشاره به فعالیت های نظارتی در این دانشگاه، گفت: از سال 95 معاونت نظارت در این دانشگاه راه اندازی شد که از این زمان بازرسی ها از مراکز علمی کاربردی 10 برابر شده است. از دانشجویان می خواهیم در صورت مشاهده تخلفات آن را به ما گزارش کنند.

امید با بیان اینکه تعداد مراکز علمی کاربردی کشور از 1100 مرکز به 600 مرکز کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: بر اساس سیست های فعلی تنها به دنبال توسعه کیفی دانشگاه هستیم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در پایان خاطرنشان کرد: ادغام دانشگاه فنی ‌و حرفه‌ ای با دانشگاه علمی‌ کاربردی مطرح نبوده و نیست، اما در بحث هماهنگی و هم افزایی در سطوح سیاست گذاری، بخشی از کار اتفاق افتاده و بخشی نیز در حال اتفاق است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: