• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1391-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

معاون اقتصادی استاندار گلستان:

62 پروژه جهت تصویب به کارگروه تخصصی اقتصاد مقاومتی گلستان ارسال شد

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با اینکه اقتصاد مقاومتی یک فرهنگ است، گفت: 62 پروژه به دبیرخانه ستاد ارسال شده که با دسته بندی آنها جهت تصویب در جلسه آینده به کارگروه تخصصی اقتصاد مقاومتی استان ارسال شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، مهندس محمود ربیعی در سی و نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی باید از قاعده هرم جمعیت در روستا آغاز شود و یقیناً با تقویت اقتصاد روستاها، اهداف اقتصاد مقاومتی نیز نزدیک تر خواهد شد.

وی اجرای اقتصاد مقاومتی را مستلزم توجه به بخش غیر دولتی دانست و افزود: باید با نگاه ویژه بخش خصوصی وارد میدان اقتصاد مقاومتی شد و تا آنجا که ممکن است از ظرفیت برون سپاری بهره برداری شود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با اشاره به اینکه به موضوع بافت های فرسوده بیشتر توجه شود، گفت: دستگاههای اجرایی و مرتبط اعتباراتی را که برای این طرح در نظر گرفته شده را جذب کنند.

ربیعی با اشاره به  اینکه در این جلسه 6 دستگاه اقدامات خود را ارائه کردند، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی باید پیگیر ابلاغیه های بالادستی باشند و نهضتی اجتماعی جهت کمک به بخش های غیر دولتی و نیازمند فراهم آید.

وی، گمیشان را تنها شهرستان کمتر توسعه یافته استان دانست و خاطر نشان کرد: با توجه ابلاغ نامه هیات دولت به استان بدلیل عدم توسعه یافتگی و بیکاری این شهرستان، گمیشان در اولویت کاری دستگاههای اجرایی قرار گیرد.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان با بیان اینکه که چارچوب تقسیم بندی 62 پروژه اقتصاد مقاومتی خوب انجام شده، یاد آور شد: با توجه به مباحث اقتصاد مقاومتی باید از ظرفیت شرکت های ملی و حضور آنها در استان بیش از پیش بهره برد و از استعدادهای موجود در استان نیز بیشتر استفاده کرد.

ربیعی همچنین با مهم ارزیابی کردن توسعه ارتباطات و زیر ساخت های فن آوری، گفت: با توجه به مصوبه منطقه آزاد اینچه برون و ایجاد آن در گلستان، نیاز است زیر ساخت های استان در این بخش مورد توجه جدی قرار گیرد.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با اشاره به اینکه تمامی دستگاه ها برش استانی خود را ارائه کرده اند، گفت: تلاش داریم نشریه اقتصاد مقاومتی استان را در دبیرخانه تهیه کنیم و همچنین دستگاه ها از جلسات بعد گزارشی از اقدامات و موانع پیش روی اقدامات خود ارائه کنند و درعین حال کمیته ها گزارشی از عملکرد خود را برای اعضای حاضر در جلسه تشریح کنند.

حسین پیشقدم با بیان گزارشی از اقدامات جلسات پیشین ستاد اقتصاد مقاومتی استان، تصریح کرد: دستگاه ها پیشنهادات خود را پیرامون اجرای هرچه بهتر اقتصاد مقاومتی ارائه کنند تا در قالب مصوبه به ستاد اقتصاد مقاومتی کشور ارائه کنیم و از ظرفیت های ملی نیز استفاده کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: