• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2190-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تشریح مصارف زکات در گلستان

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: کمیته امداد استان گلستان در نظر دارد امسال ساخت دو هزار مسکن مددجویان روستاهای مناطق مرزی و محروم را با کمک استانداری و سپاه نینوا این استان از محل زکات پرداختی مودیان اجرا کند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، امان اله حسین پور در جلسه شورای زکات استان اظهار کرد: سال گذشته ۳۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات واجب، مستحبی، فطریه و کفاره در استان جمع‌آوری شد.

وی افزود: ۷۷ درصد زکات پرداختی مودیان به مبلغ ۲۹ میلیارد و ۱۹۵ میلیون تومان برای رفع مسائل و مشکلات فقرا و محرومان منطقه و ۲۳ درصد زکات دریافتی به مبلغ هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای عمران و آبادانی روستاهای محروم این استان صرف شده است.

حسین پور با اشاره به تلاش مسئولان در فرهنگ‌سازی و احیای فرهنگ زکات در استان، گفت: کمیته امداد استان گلستان با ۱۴ شهرستان و پنج منطقه، موفق به تشکیل شورای زکات در ۹۲۹ روستا شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با بیان نقش زکات جمع‌آوری‌شده در محرومیت‌زدایی مناطق محروم و مرزی استان، تصریح کرد: این نهاد سال گذشته اجرای ۱۵۳ پروژه عمرانی، ساخت و مرمت ۳۴۴ مسکن و کمک‌هزینه درمان هزار و ۷۳۲ بیمار صعب‌العلاج را از محل زکات جمع‌آوری‌شده انجام داده است.

وی یادآور شد: سال گذشته بیش از ۸۱ هزار کمک‌هزینه معیشتی، سبد کالا و اطعام دهی و ۲۲۸ طرح خودکفایی و اشتغال محرومان و نیازمندان، اهدا ۵۳۹ کمک‌هزینه جهیزیه و کمک‌هزینه تحصیلی هفت هزار و ۱۱۷ دانش‌آموز و طلبه و آزادی تعدادی زندانی از محل زکات پرداختی مودیان گلستانی انجام‌شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: