• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1491-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس بازرسی سازمان صنعت و معدن گلستان:

سبوس تنها باید در کارخانجات آردسازی به آرد افزوده شود

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: افزودن سبوس غیر بهداشتی در تهیه نان سبوس دار در نانوایی ها خلاف ضوابط بهداشتی بوده و از مصادیق تقلب در کسب است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، علی اصغر اصغری در حاشیه جلسه کارگروه گندم و آرد و نان شهرستان گرگان اظهار کرد: سبوس باید در واحدهای تولید آرد و کارخانجات آردسازی به صورت بهداشتی به آرد افزوده شود و هرگونه افزودنی غیرمجاز اعم از سبوس‌های دامی که امروزه در نانوایی‌ها به صورت مستقیم بر روی خمیر پاشیده می‌شود و سایر افزودنی‌های غیر مجاز که مورد تأیید وزارت بهداشت نیست، تغذیه‌ مردم را به خطر می‌اندازد.

وی افزود: برخی از شهروندان برای این رفتار غیر بهداشتی هزینه بیشتری پرداخت کرده و با مصرف سبوس غیر بهداشتی سلامت خود را نیز به خطر می‌اندازند که این موضوع ناشی از تبلیغات اشتباه مفید بودن سبوس دامی در گذشته است.

اصغری بیان کرد: با توجه به مضرات و عواقب ناشی از مصرف سبوس های غیر بهداشتی، مصرف نان سبوس دار در نانوایی ها توصیه نمی شود زیرا آردی که از واحدهای تولید آرد و کارخانجات آردسازی وارد پروسه‌ تولید خمیر و نان می‌شود با درصدهای نول مختلف تولید و به نانوایی‌ها تحویل داده می شود، هر چه این درصد کمتر باشد آرد سبوس بیشتری دارد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان خاطرنشان کرد: بازرسان این سازمان در صورت مشاهده استفاده غیر مجاز از سبوس های غیر بهداشتی بر اساس قوانین موضع در این خصوص اعمال مقررات خواهند داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: