• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1192-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان: بوم گردی رشد اشتغال را به دنبال دارد و باید موانع آن مرتفع شود

استاندار گلستان با اشاره به زیبایی های طبیعی، بافت های تاریخ و خانه های روستایی ارزشمند در گلستان، گفت: بوم گردی رشد اشتغال را بهمراه دارد و باید موانع آن مرتفع شود و رفع این موانع با استفاده از تمامی ظرفیت های کارشناسی و مدیران دستگاه های اجرایی انجام می شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر سید مناف هاشمی در اولین کارگروه ویژه توسعه اقامتگاه های بوم گردی، اظهار کرد: باید تفاهم نامه ای با پیگیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زیر نظر معاونت عمرانی استانداری گلستان با همکاری تمامی دستگاه های مرتبط در زمینه بوم گردی، گردشگری و صنایع دستی ظرف مدت یک ماه آماده و در آن زمان پاسخگویی، فرآیند استعلامات مشخص و حتی راهکارهای بانکی حمایت مشخص شود.

وی با تاکید بر اهمیت آسان سازی و رفع موانع برای فعالان عرصه بوم گردی، خاطر نشان کرد: تا کنون برای 29 فعال عرصه بوم گردی مجوز صادر شده است و امیدواریم با حمایت دستگاه های اجرایی در سال 97 این عدد به صدور 200 مجوز در حوزه بوم گردی برسد.

وی افزود: صدور مجوز های بوم گردی زمینه ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت اقتصاد روستاها را فراهم می آورد.

استاندار گلستان خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی، گفت: همسویی و نگاه مثبت کارشناسی موجب رفع بسیاری از مشکلات می شود و در عین حال باید دستگاه های اجرایی با احصا مشکلات، مسائل ملی را به صورت پیشنهاد ارائه کنند تا در سطح کشور پیگیری شود.

هاشمی یادآور: باید مشکل ارائه سند جهت دریافت تسهیلات بوم گردی مرتفع شود تا هم روستائیان بتوانند از تسهیلات ارزان قیمت در این زمینه استفاده کنند و هم بانک ها به حقوق خود برسند.

وی با اشاره به هدف بوم گردی مبنی بر ایجاد اشتغال و معرفی ظرفیت های طبیعی و روستایی استان، گفت: از تعهد استان مبنی بر ایجاد 30 هزار شغل در سال 97، قریب به 3 هزار شغل مربوط به حوزه گردشگری است و باید تلاش کنیم با زمینه توسعه اشتغال و رفع بیکاری و حل معضلات را فراهم آوریم. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: