• پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1492-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

دعوت مسئولان ارشد گلستان برای حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان، مردم روزه دار و فهیم استان گلستان را برای شرکت گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان،‌ آیت الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه در گلستان در گفت و گو با خبرنگاران طی پیامی اظهار کرد: «در آستانه روز جهانی قدس هستیم که روز دفاع از اسلام و ارزش های اسلامی و مبارزه با نقشه های استکبار جهانی است.

 روز قدس روز خیلی بزرگی است، در ماه مبارک رمضان و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان یک وظیفه و تکلیف همه مسلمانان تکلیف دارند که از حیثیت اسلام و مسلمانان دفاع کنند، مخصوصا امسال که شرایط فرق می کند و شرایط ویژه ای است.

 تهاجمی که این روزها آمریکایی ها در منطقه دارند و برنامه هایی را که در رابطه با فلسطین اشغالی اجرا می کنند، شاهد بودیم اخیرا پایتخت اسرائیل را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کردند که فاجعه بزرگی برای تمام مسلمانان است.

انتقال پایتخت اسرائیل به بیت المقدس برخلاف قوانین بین المللی است و توهین بزرگی به همه مسلمانان بوده و هر کسی که عرق اسلامی دارد و دل در گرو خانه خدا دارد باید امسال باشکوه تر و گسترده تر از سال های قبل در این راهپیمایی شرکت کند و تنفر خود را از نظام سلطه و استکبار جهانی، رژیم غاصب جهانی و آن هایی که این افراد را در منطقه کمک می کنند نشان دهند.

 یقینا این عمل به عنوان جهاد در راه خداست و جهادی را که این همه در آیات شریفه قرآنی به آن تاکید شده است، در آیات شریفه قرآنی آمده است کسی که جهاد می کند افضل است و ملاک فضیلت و برتری مسلمانان در جهاد است. بنابراین شرکت در راهپیمایی روز قدس مصداق کامل جهاد است.

من از همه مردم فهمیم استان گلستان دعوت می کنم تا در این راهپیمایی با شکوه هر چه تمام تر شرکت کنند و جزو مجاهدین در راه خدا قرار گیرند».

سید مناف هاشمی،‌ استاندار گلستان نیز در گفت و گو با خبرنگاران گفت: «آمریکا با خروج از برجام قطعا خودش را منزوی کرده و ما به این انزوایی ترامپ افتخار می کنیم.

وی با بیان اینکه امسال مردم برای دو هدف در راهپیمایی  روز قدس شرکت می کنند افزود: هم برای پایداری  مبارزه با اسراییل  و هم برخورد قاطع با آمریکا که تصور نکند با کناره گیری از برجام ،ایران را منزوی خواهد کرد.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: ایران چه با برجام و چه بدون برجام پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اینکه مردم پشتوانه انقلاب هستند مسیر راه شهیدان را ادامه خواهند داد.

هاشمی با اشاره به اینکه امسال در روز قدس صفوف بهم پیوشته بیشتری را به سنوات قبل خواهیم داشت، اظهار کرد:جمهوری اسلامی ایران نشان داده که در عرصه میدانی و مذاکره ای در برجام موفق بوده و کشوری بزرگ و تاثیر در منطقه است.

وی، تلاش بیشتر مردم و مسئولین جهت حمایت از کالای داخلی و تولید را امری ضروری دانست و یادآور شد: همه مردم به قدرت جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای چهل ساله این انقلاب افتخار می کنند.

استاندار گلستان بیان کرد: یقیناً در شرایطی که بسیاری از تفرقه در امت اسلامی سود می برند، روز قدس عرصه همدلی، همزبانی و اتحاد مسلمین در مسیر محو غاصبان، ظالمان و اتصال به انقلاب جهانی حضرت ولیعصر(عج) است.
پ
وی با اشاره به اینکه گلستان ایرانی کوچک است، گفت: گلستان با توجه به وجود اقوام مختلف نماد وحدت و همدلی در کشور است.

هاشمی با تاکید اینکه تلاش بیشتر باعث تقویت اقتصاد کشور می شود،گفت: حرکات وقیحانه آمریکا و اسراییل باعث شده وحدت در کشور بیشتر شود».


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: