• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2990-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

پیش بینی بارشهای رگباری در گلستان

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان از ورود سامانه بارشی و احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه های استان خبر داد.

محمدرضا رحمان نیا در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: بر اساس الگوهای پیش یابی از امروز تا روز چهارشنبه استان به تناوب تحت تاثیر امواج کم دامنه در تراز میانی جو قرار می گیرد.

وی افزود: پیامد این وضعیت رشد ابر، رگبار و رعد و برق در برخی از نقاط به ویژه در ارتفاعات جنوب و جنوب غرب استان، وزش موقتی باد شدید، مواج شدن دریا و کاهش نسبی دما خواهد بود.

رحمان نیا تصریح کرد: در این مدت پتانسیل برای بارش های رگباری به خصوص در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات جنوب و جنوب غرب استان و همچنین در مناطقی از شرق و شمال شرق استان وجود دارد، لذا آبگرفتگی برخی از معابر عمومی و جاری شدن سیلاب در مناطق مستعد پیش بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی گلستان با اشاره به اینکه این وضعیت تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت، افزود: لازم است هم استانی های عزیز در این مدت توجه کافی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه گلستانی ها دیروز روز نسبتا گرمی را تجربه کردند، خاطرنشان کرد: در گرم ترین ساعت اینچه برون با 38 درجه گرم ترین شهر استان بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: