• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-1892-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان: آگاه سازی بخش خصوصی از قوانین، اقدام آنها در مسیر سرمایه گذاری را به دنبال دارد

استاندار گلستان با تاکید بر اینکه همه باید زمینه رونق کسب و کار را فراهم آورند، اظهار کرد: احیای بافتهای فرسوده و سیستم حمل و نقل کشور از برنامه های اصلی امسال دولت است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در اولین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: برخی از مباحث این جلسه به کمیسیون های مجلس مرتبط می شود که حضور نمایندگان استان در این جلسه کمک خوبی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید رافع مشکلات سرمایه گذاری و تولید باشیم تا زمینه ایجاد اشتغال و افزایش آن در جامعه فراهم شود، افزود: موظف هستیم آگاهی بخشی لازم را به مردم و بخش خصوصی در زمینه قوانین ارائه دهیم تا آنان بتوانند با نگاهی آگاهانه در مسیر سرمایه گذاری و توسعه گام بردارند.

استاندار گلستان با تاکید اینکه بانکهای استان بند "و" را مکلف به اجرا هستند، خاطر نشان کرد: این جلسه در واقع درد و دل های حوزه های سرمایه گذاری، رونق تولید و تجارت است که باید تلاش شود برای فعالیت های اقتصادی آنان راه حل های مناسب پیدا کنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه 50 درصد از محصولات کشاورزی استان برداشت شده، تصریح کرد: در بعضی از این محصولات از جمله کلزا و جو در استان برداشت صد در صدی انجام شده است.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی را شورایی پراهمیت دانست و گفت: همه باید در حوزه توسعه استان دست به دست هم دهیم و شورای گفتگو یکی از اضلاع مهم در یاری رساندن به این بخش است.

وی با بیان اینکه استان گلستان از گذشته به عنوان قطب کشاورزی، دامپروری و تا حدودی گردشگری مطرح بوده است، گفت: باید تلاش شود تا سرمایه گذاران را به این حوزه ها هدایت و موانع موجود در امر سرمایه گذاری را برطرف کنیم.

استاندار گلستان در پایان افزود: با همکاری دستگاه های اجرایی و قضایی مشکلات اصلی کشاورزان، دامداران، حمل و نقل و غیره که درگیر برداشت محصولات کشاورزی بودند مرتفع شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: