• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-3590-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیک در مراکز دهستان های گلستان

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان گفت: از ابتدای خرداد ماه طرح نظام ارجاع الکترونیک را در تمامی روستاهای استان آغاز شد و در این راستا 138 مرکز دهستان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، دکتر سید محمد حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سال گذشته طرح نظام ارجاع الکترونیک به صورت پایلوت کشوری در سه شهرستان بندرترکمن، آق ‎قلا و علی ‎آباد کتول کلید خورد.

وی با اشاره به اجرای این طرح از خرداد در 138 مرکز دهستان های استان، افزود: 240 پزشک خانواده در دهستان های استان به 950 هزار نفر ارائه خدمت می کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان در ادامه گفت: یک میلیون و سیصد هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 900 هزار نفری گلستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

حسینی با اشاره به فعالیت صندوق بیمه پنج گانه در گلستان، اظهار کرد: صندوق بیمه کارکنان دولت، روستاییان، همگانی، سایر اقشار و صندوق بیمه ایرانیان در استان وجود دارد.

وی تصریح کرد: بیمارهای خاص به پنج دسته هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، تالاسمی و پیوند کلیه تقسیم می شوند. در استان 93 بیمار هموفیلی، 334 بیمار تالاسمی، 558 بیمار دیالیزی، 253 نفر از بیماران پیوند کلیه و 290 نفر از بیماران ام اس تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: