• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2891-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

افزایش غیر منطقی قیمت لوازم خانگی غیر قانونی است/ برخورد با متخلفین

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: فروشندگان محصولات لوازم خانگی نباید کالاهایی را که با قیمت ارز گذشته وارد و در شبکه توزیع قرار گرفته است را خودسرانه افزایش داده و با قیمت بالاتری به مردم بفروشند و هر گونه افزایش غیر منطقی قیمت کالاهای لوازم خانگی غیر قانونی است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، علی اصغر اصغری اظهار کرد: فروشندگان در استان باید بر اساس نرخ فاکتورخریداری شده قیمت کالا را محاسبه و از هر گونه افزایش غیر منطقی قیمت مصرف کننده نسبت به حاشیه سود تعریف شده برای کالاها پرهیز کنند.

وی افزود: تا کنون هیچگونه مجوزی از سوی سازمان حمایت به استان در خصوص افزایش قیمت لوازم خانگی ابلاغ نشده است و نیروهای نظارتی این سازمان در سطح مرکز استان و شهرستان های تابعه با هرگونه افزایش قیمت خودسرانه توسط شرکت های عرضه کننده لوازم خانگی بالاخص به بهانه افزایش نرخ ارز قبل از اخذ مجوز های لازم و یا استفاده از اسناد غیر معتبر برخورد قانونی را اعمال خواهند کرد.

اصغری تاکید کرد: بازرسان و ضابطان این سازمان با نظارت بر عملکرد فروشگاههای لوازم خانگی روند نوسانات قیمت را به صورت روزانه بررسی کرده و در صورت احراز هر گونه تخلف احتمالی چه بر اساس شکایت شاکیان خصوصی و یا کشف موضوع در بازدیدهای نوبه ای برابر قانون با متخلفین برخورد خواهند کرد.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به آمادگی سامانه 124 در مرکز استان و شهرستان های تابعه در اخذ شکایات و نقطه نظرات، از مردم خواست تا هر گونه موارد مشکوک تخلفات اقتصادی را به این سازمان و ادارات تابعه منعکس کنند تا در کوتاه ترین زمان ممکن مورد پیگیری قرار گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: