• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3791-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

وزیر راه:

ظرفیت پذیرش مسافر فرودگاه گرگان به دو و نیم میلیون نفر افزایش می یابد

وزیر راه و شهرسازی گفت: با بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاه بین المللی گرگان، ظرفیت پذیرش مسافر این فرودگاه به دو و نیم میلیون نفر در سال می رسد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، عباس آخوندی پس از بازدید از پروژه‌های فرودگاه گرگان در جمع خبرنگاران ا‌ظهار کرد: با توجه به اینکه گلستان یکی از مقاصد عمده گردشگری است، توسعه ارتباطات هوایی داخلی و حتی بین المللی آن اهمیت زیادی دارد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت کنونی ترمینال فرودگاه گرگان 500 هزار مسافر است، افزود: از چهار سال گذشته پروژه های مهمی از جمله توسعه ترمینال بین المللی فرودگاه گرگان را آغاز کردیم که پس از افتتاح آن ظرفیت پذیرش مسافر در این فرودگاه به دو و نیم میلیون نفر در سال افزایش می یابد.

آخوندی ادامه داد: این پروژه تاکنون 89 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: امروز همچنین از تجهیزات مدرن هوایی فرودگاه بازدید کردیم و سیستم نورپرداز خوبی نصب شده که می‌تواند کلاس فرودگاه را به پرواز سنگین افزایش دهد و هواپیما‌های مختلف امکان پرواز و نشست را در این فرودگاه داشته باشند.

وی گفت: در هفته 90 پرواز در فرودگاه گرگان انجام می گیرد که رشد بسیار خوبی داشته است.

آخوندی یادآور شد: فرودگاه کلاله دیگر فرودگاه استان گلستان هم که مدت ها غیر فعال بوده، فعال شده و در هفته دو پرواز در آن انجام می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: