• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3891-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

آخوندی: مهمترین استراتژی دولت در حوزه مسکن ارتقا کیفیت زندگی و بهبود محله ای است

وزیر راه و شهرسازی با تاکید براینکه مهمترین  و اصلی‌ترین استراتژی در حوزه مسکن بهبود محله ای و ارتقاء کیفیت زندگی است، گفت: بازآفرینی شهری فرآیند مطلوبی برای توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ایجاد نقطه امید در محله های مورد نظر طرح است که ارتقای سطح زندگی و زیست پذیری شهرها و محله های هدف را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر عباس آخوندی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان، اظهار کرد: هدف اصلی دولت برای فعالیت در مناطق فرسوده و قدیمی، ارتقای کیفیت زندگی با مشارکت ساکنان محلات بوده تا از کوچ شهروندان جلوگیری شود.  

وی با اشاره به ضروری دانستن برگزاری جلسات کمیسیون ماده 9 در استان، افزود: اجرای طرح های مسکن متمرکز فقط موجب افزایش تعداد منازل شده و تاثیری بر بهبود کیفیت زندگی ساکنان این مناطق نخواهد داشت.

وزیر راه و شهر سازی خاطر نشان کرد: شهرداران در برنامه بازآفرینی شهری ضمن اجرای طرح، مطالبه گر و پرسشگر بوده و نقش موثری در این برنامه ملی ایفا کنند.

آخوندی ادامه داد: اگر محله ای دارای امکانات و خدمات به روز شده ای باشد ولی هویت و موقعیت اجتماعی مناسبی نداشته باشد بی فایده بوده و در آینده مشکل آفرین می شود.

وی با تاکید بر اینکه این که محله‌ها چگونه می‌توانند ارتقاء کیفیت داشته باشند، یاد آور شد: ارتقاء محلات بدون اصلاح معابر آن امکان‌پذیر نیست و در این زمینه کمک های لازم را برای اصلاح معابر و بافتها خواهیم داشت.

وی همچنین در ادامه  به پروژهای مهم و محوری استان اشاره کرد و بیان داشت:برقی کردن خط آهن گرمسار- اینچه برون و گرگان- مشهد یکی از طرح های محوری و اولویت دار استان است که به زودی و با اعتبار 1.2 میلیارد یورویی عملیات ساخت آن آغاز می شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این پروژه که یکی از طرح های مهم کشور درگلستان است، افزود: قرارداد مالی آن با روس‌ها امضا شده و در ماه‌های آینده فعالیت آن آغاز می شود.

آخوندی به پروژه راه‌آهن گرگان ـ مشهد اشاره کرد و گفت: قبل از اینکه قرارداد قطعی این پروژه امضاء شود درباره این پروژه صحبت نمیکنم اما این طرح در مراحل نهایی قرار داشته و امیدوارم به زودی ساخت آن آغاز شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: