• چهارشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 973-2692-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

ماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس:

منافع مردم در اولویت است

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقاد از مسئولان و دولتمردان به منزله مخالفت با آنان نیست، چون منافع مردم را در اولویت می دانم.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، مهندس نبی اله هزار جریبی در جلسه شورای اداری سازمان تعاون روستایی استان گلستان با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، اظهار کرد: من همراه دولت هستم و هرگز دولت را تضعیف نمی کنم، اما هرگاه منافع مردم ایجاب کند، از مدیران و مسولان انتقاد خواهم کرد.

وی با اشاره به وضعیت کشاورزی در استان گلستان، تصریح کرد: کشت گیاهان دارویی و گلخانه ای می تواند در صنعت کشاورزی استان تحول ایجاد کند و باعث درآمد و اشتغال شود.

هزارجریبی از استان گلستان به عنوان قطب کشاورزی و سرزمین طلای سفید نام برد و افزود: هرچند در سال گذشته سطح زیر کشت پنبه خوب نبود، اما قیمت خرید آن مناسب بود و تمام آن به کشاورزان پرداخت شد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی، به وضعیت کشت توتون در استان هم اشاره کرد و گفت: با تجار و بازرگانان رایزنی ها صورت گرفت و قرار است توتون تولید استان گلستان به روسیه و برخی کشورها صادر شود.

وی به وضعیت گندم کاران گلستانی هم اشاره کرد و افزود: 90 هزارتن خرید تضمینی گندم در استان انجام شده است، که مازاد آن به سایر استان ها صادر می شود.

هزارجریبی با انتقاد از صادر شدن مازاد گندم به سایر استان ها، اظهار کرد: باید صنایع تبدیلی استان توسعه بیابد و با تقویت کارخانجات داخل استان، محصولات فراوری شده گندم را صادر کنیم.

وی در ادامه گریزی هم به مصوبات اخیر مجلس زد و گفت: با هدف بکارگیری جوانان و ایجاد اشتغال طرح عدم بکارگیری بازنشستگان را به تصویب رساندیم و موضوع منطقه آزاد نیز با نظر مثبت نمایندگان به زودی در صحن علنی طرح خواهد شد.

همچنین در این جلسه مدیر تعاون روستایی استان گلستان هم با ارائه گزارشی از روند خرید تضمینی محصولات کشاورزی در استان، اظهار کرد: با استقرار 48 مرکز خرید بالغ بر 100هزارتن گندم و 100 هزارتن کلزا توسط تعاون روستایی استان از کشاورزان گلستانی خریداری شده است.

حکیم گلدی زاده با بیان اینکه 25 هزارتن جو از کشاورزان گلستانی خریداری شده است، افزود: خرید تضمینی سیب زمینی آغاز شده و تاکنون 6هزار تن سیب زمینی از کشاورزان خریداری شده است.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف تعاون روستایی مدیریت و تنظیم بحران بازار محصولات کشاورزی است، تصریح کرد: وضعیت کشت جو در کشور به جهت بروز خشکسالی مطلوب نیست و به همین دلیل استان گلستان یک مرکز مهم تولید جو در کشور محسوب می شود.

مدیر تعاون روستایی استان گلستان با تاکید بر اینکه در زمینه تولید گیاهان دارویی اقدامات خوبی انجام شده است، افزود: در سالجاری حدود 25 هکتار از اراضی استان به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت و تاسیس شهرک گیاهان دارویی در شهرستان مینودشت نیز در دست اقدام است.

گلدی زاده با بیان اینکه حمایت از صنعت کشاورزی استان نیازمند همکاری مدیران دستگاه ها و نمایندگان مجلس است، اظهار کرد: بیش از 60 طرح با همکاری سازمان جهاد کشاورزی اجرا شده و 84 طرح مرتبط با سازمان تعاون روستایی استان در دست اجراست که همکاری همه دستگاه ها را می طلبد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: