• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-591-5
  • خبرنگار : 1052
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان خبرداد:

کاهش 24 درصدی حجم آب پشت سدهای گلستان

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در حال حاضر ذخیره آب پشت سدهای گلستان 61 میلیون متر مکعب است در حالی که این میزان در سال گذشته 81 میلیون متر مکعب بوده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، علی نظری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بارندگی امسال نسبت به سال گذشته افزایش 18 درصدی داشته ولی نسبت به دراز مدت دو درصد کاهش یافته است.

وی افزود: میزان رواناب رودخانه اترک که 40 درصد آب استان وابسته به آن است، کاهش 35 درصدی داشته است. در رودخانه گرگانرود، بزرگترین رودخانه شهر گرگان نیز کاهش 43 درصدی رواناب داشتیم. نگران این هستیم که رودخانه های استان به رودخانه های فصلی تبدیل شوند.

نظری تصریح کرد: در استان گلستان 2 میلیارد و 485 میلیارد متر مکعب آب تجدید شونده داریم که از این مقدا یک میلیارد و 250 میلیون متر مکعب آب زیر زمینی است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان با اشاره به موضوع صرفه جویی، خاطر نشان کرد: برای صرفه جویی در مصرف آب باید آبیاری سنتی در کشاورزی را کنار بگذاریم  و کشت محصولات کم آب طلب را دنبال کنیم.

وی گفت: در استان گلستان 87 درصد از آب به بخش کشاورزی، 10 درصد به شرب و سه درصد به بخش صنعت تخصیص یافته است.

نظری بیان کرد: در حال حاضر 14 سد در استان گلستان در حال بهره‎ برداری و 3 سد در حال ساخت است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه طرح جامع نجات خلیج گرگان در دست تدوین است، اظهار کرد: 22 کیلومتر از بستر رودخانه‌ های منتهی به خلیج گرگان لایروبی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید:

نظرات ارسال شده
ناصر نسیمی
1397/4/5  19:34:25
خواستم بعرض برسانم چاهای استان گلستان که همه شان برای کشت غیرشالی شالی میباشه چرا مسئولین توجه نمیکنند و این همه آب داره هدر میره و زندگی ما را به خطر می اندازن.