• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-1490-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

با حضور وزیر کار انجام شد؛

اعطاء احکام بازنشستگی پیش از موعد روستاییان گلستان

در مراسمی نمادین باحضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و استاندار گلستان، احکام بازنشستگی پیش از موعد 235 نفر از بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اعطا شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، در حال حاضر در استان گلستان، 336 نفر مشمول دریافت مستمری بازنشستگی پیش از موعد از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر هستند که تا امروز احکام 235 نفر صادر و مستمری آنها برقرار شد.

بر اساس این گزارش، طبق قانون، بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که سن آنها به 70 سال رسیده و 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند می توانند پیش از موعد بازنشسته شده و مستمری ماهانه دریافت کنند.

45 هزار نفر، بیمه شده صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان گلستان هستند که از این تعداد، 944 نفر مستمری فوت، 111 نفر مستمری از کار افتادگی دریافت می کنند و 336 نفر نیز به بازنشستگی پیش از موعد رسیده اند.

همه روستاییان و عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستا، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر بیست هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهر های زیر بیست هزار نفر و افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی می توانند با مراجعه به نزدیک ترین دفاتر کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر محل سکونت خود، نسبت به بیمه خود و اعضای خانواده مشمول و همچنین کسب اطلاعات بیشتر، اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: