• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2690-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

در بهار امسال صورت گرفت؛

صدور 722 رای جایگزین زندان در گلستان

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه که بهار امسال 722 رای جایگزین زندان در استان صادر شد، گفت: آرای جایگزین زندان برای افرادی صادر می شود که سابقه کیفری ندارند و جرایم غیرعمد و کوچک مرتکب شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از دادگستری گلستان، هادی هاشمیان در جلسه شورای معاونین دادگستری استان اظهار کرد: با صدور آرای جایگزین زندان برای کسانی که جرایم غیرعمد و کوچک مرتکب شده اند از رفتن افراد به زندان و ایجاد سابقه محکومیت جلوگیری می شود و از طرفی تجربه نشان داده است در این گونه آرا، امکان اصلاح فرد و تکرار نشدن جرم  بیشتر است.

وی افزود: همان گونه که بارها تاکید کرده ایم این آرا برای کسانی صادر می شود که سابقه ارتکاب جرم در محاکم ندارند و جرم آنان غیرعمد و سبک است.

هاشمیان تاکید کرد: پس از صدور آرای جایگزین حبس، دادگاه نظارت های کافی نیز برای رصد رفتار و عملکرد فرد را انجام می دهد.

این مقام ارشد قضایی استان در ادامه این نشست با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان قضایی کشور، گفت: در همه حوزه های قضایی استان به صورت ویژه باید عملکرد و اقدامات انجام شده به اطلاع مردم رسانده شود.

هادی هاشمیان افزود: بخشی از هجمه ی امروز دشمنان به دستگاه قضایی به این دلیل است که همکاران ما به خاطر مشغله ی کاری، امکان اطلاع رسانی درباره ی اقدامات و سختی های کار خود را ندارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: