• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-992-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

سردار سلامی:

جنگ امروز دشمن ناامید کردن مردم در یک فضای خیالی است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگی که امروز دشمن به راه انداخته، ناامید کردن مردم در یک فضای خیالی است و می خواهد نشان دهد که دیگر نظام دارای پشتوانه اجتماعی نیست.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سردار حسین سلامی در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه نینوا استان گلستان اظهار کرد: دفاع مقدس هشت ساله ما باعث شد که ملت ایران الگوی نبرد با دشمنان بزرگ را بیاموزد و متناسب با سیاست غلبه بر قدرت های جهانی، ساختمان دفاعی خود را بنا کند.

وی تصریح کرد: وقتی دشمن ما را تحت فشار اقتصادی قرار داد، استعداد هایمان شکوفا شد. با انتخاب مسیر خودکفایی و استقلال، اجازه ندادیم خواسته های آنها تحقق یابد.

سلامی با بیان اینکه در برخی از جنبه های فناوری های مدرن در تراز کشورهای پیشرفته قرار گرفتیم، افزود: در ادامه دشمن سیاست جلوگیری از پیشرفت علمی ایران را حتی به روش ترور دانشمندان کشورمان پیش گرفت.  

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه بر اساس کلام الهی، آسایش هر امتی از درون سختی ها حاصل می شود، اظهار کرد: وقتی به فرهنگ اسلام و قرآن تکیه کردیم، توانستیم مقابل تهاجم فرهنگی ویرانگر غرب بیاستیم و از کرامت، ارزش ها، دین و شرفمان دفاع کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حوادث منطقه، گفت: دشمن امروز احساس می کند که بخش های مهمی از سرزمین های تحت سیطره خویش را از دست داده و دیگر قادر به باز پس گرفتن آن نیست.

سلامی با بیان اینکه دشمن جنگ را به زوایای دیگر کشانده است، تصریح کرد: دشمن همه تلاش خود را به کار گرفت تا از زاویه یک تهاجم اقتصادی سنگین به میدان بیاید. حقیقت این است که ما از تحریم اشباع شده ایم، دشمن همواره همه قدرت خود را به کار بسته اما ما از این قدرت عبور کرده ایم.

وی ادامه داد: دشمن بیش از این نمی تواند تحریم و تهدید کند، تنها یک فضای عملیات روانی وسیع را ساخته و از منظر آرزوهایش سخن می گوید نه از منظر واقعیت ها.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر قدرت کشور در همه زمینه ها، گفت: امروز پشتوانه اجتماعی نظام از هر زمان دیگری بیشتر است، این موضوع با حضور مردم در صحنه های دی ماه و 22 بهمن ماه سال 96 به خوبی نشان داده شد.

سلامی خاطرنشان کرد: دشمن فکر می کند که اعتراضات صنفی گله از نظام است، در حالی که این چنین نیست. آنها که اعتراض می کنند می خواهند مسائل شان به دست نظام حل شود. در حالی که در غرب نه تحریم، نه فشارهای سیاسی سنگین و نه محاصره دارند، اما در حل مسائل خودشان باز مانده اند. نظام ما با همه این فشارهای جهانی، همچنان توانمند و با ثبات ایستاده است.

جانشین فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: مسئولان اجرایی کشور امروز دریافتند که با روش های متعارف نمی توان در یک میدان جنگ کشور را مدیریت کرد و باید با  مدل جهادی و انقلابی نظام را اداره کرد که اگر در ورطه عمل محقق شود، مسائل ما حل خواهد شد. کشور ما برای خود اتکایی و وابسته نبودن به هیچ کشور دیگری، چیزی کم ندارد.

در این مراسم از زحمات سردار رحمت الله صادقی قدردانی و سردار ﺣﺴﻴﻦ معروفی به عنوان فرمانده جدید سپاه نینوا گلستان معرفی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: