• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-1292-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

استاندار گلستان:‌ خاموشی در انتظار دستگاه های اجرایی که صرفه جویی نکنند

استاندار گلستان با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی استان ملزم هستند در مصرف برق صرفه جویی کنند، گفت: در صورتی که دستگاه‌ها رعایت نکنند با آنها برخورد شده و خاموشی برای آنها اعمال می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، سیدمناف هاشمی در بازدید سرزده از شرکت توزیع نیروی برق استان با تاکید بر اینکه مدیریت در مصرف برق بهترین راه صرفه‌جویی است، اظهار کرد: این صرفه‌جویی باید در ادارات و محل زندگی نهادینه و به عنوان یک فرهنگ به آن نگاه شود.

وی افزود: اگر مردم در میزان مصرف تنها 5 درصد صرفه‌جویی کنند، می‌توان کمبود نیروهای برق و آب کشور را جبران کرد.

استاندار گلستان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی یکی از بخش‌های پرمصرف برق هستند، تصریح کرد: برای همین منظور اقدام به جابه‌جایی ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی استان کردیم که پیک مصرف را حداقل تا یک‌ساعت به تأخیر بیندازد و شرایط را برای تأمین برق مشترکان خانگی فراهم کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان نیز درباره نیروگاه‌های خورشیدی و ظرفیت‌های استان، گفت: اخیرا در ارتباط با این موضوعات سرمایه‌گذاران مختلف داخلی و خارجی مراجعه کردند و در حال بررسی شرایط هستیم.

نصیری گفت: همچنین 2 نیروگاه برق مقیاس کوچک نیز در شهرستان‌های رامیان و مراوه‌تپه به بهره‌برداری رسیده و با توجه به وضعیت استان در حال بررسی احداث این نیروگاه‌ها در شهرهای دیگر هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: