• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4190-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیرعامل آبفا گلستان:

در هیچ یک از شهرهای گلستان سهمیه بندی آب نداریم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان با اشاره به افزایش دمای هوا در روزهای گذشته، گفت: در حال حاضر در هیچ یک از شهرهای استان سهمیه بندی آب نداریم.

محمد هادی رحمتی در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: زمانی که درجه حرارت هوا از 35 درجه بالاتر برود، به ازای هر یک درجه 10 درصد به مصرف آب افزوده می شود.

وی خاطرنشان کرد: 95 درصد آب شرب گلستان از چاه های آب زیر زمینی و تنها 5 درصد از آب مصرفی از رودخانه ها و چشمه ها تامین می شود.

رحمتی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه زمان بندی برای قطع آب در شهرهای استان نداریم، افزود: معمولا از ساعت 11 شب تا 4 بامداد کاهش مصرف آب را داریم. در این ساعات سعی می کنیم با کم کردن فشار شبکه و ذخیره کردن آب در مخازن، در ساعات اوج مصرف مشکلی در تامین آب نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان تصریح کرد: اگر زمانی میزان مصرف به حدی برسد که نیاز به سهمیه بندی داشته باشیم، حتما از طریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به تخفیفات در نظر گرفته شده برای کسانی که صرفه جویی می کنند، گفت: آب بهای کسانی که کمتر از 5 متر مکعب در ماه مصرف دارند رایگان است. کسانی که از 5 تا 10 متر مکعب مصرف دارند نیز از تخفیفات ویژه برخوردار می شوند.

رحمتی اضافه کرد: هر چقدر میزان مصرف از 10 متر مکعب به بالاتر برود، به همان اندازه آب بها نیز به صورت تصاعدی افزایش می یابد.

وی با اشاره به نشت یابی خطوط انتقال آب، تصریح کرد: سال گذشته با نشست یابی خطوط، 70 لیتر بر ثانیه از هدر رفت آب در شهر گرگان جلوگیری شد. این میزان آب معادن احداث سه حلقه چاه آب است که با این کار 2 میلیارد و 400 میلیارد تومان صرفه جویی شد. عمده هدر رفت آب از محل اتصالات کنترها است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گلستان بیان کرد: با کمی صرفه جویی می توانیم منابعی که داریم را برای نسل های آینده حفظ کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: