• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4190-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

کشته شدن 138 گلستانی بر اثر تصادفات موتورسیکلت در سال 96

فرمانده انتظامی گلستان گفت: سال گذشته 138 نفر بر اثر تصادفات موتورسیکلت در گلستان جان خود را از دست دادند که این آمار نگران کننده است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، سردار علی اکبر جاویدان اظهار کرد: 49 درصد جان باختگان در تصادفات برون شهری و 60 درصد جان باختگان تصادفات درون شهری در استان موتورسیکلت سواران هستند.

وی با اشاره به اینکه گلستان از استان های پرتصادف درحوزه موتورسیکلت در کشور است، افزود: شرایط مطلوب آب و هوایی، فاصله نزدیک شهرها و روستاها و از طرفی ارزان بودن این وسیله نقلیه از مهمترین دلیل استفاده بی رویه از موتورسیکلت در گلستان است.

جاویدان خاطرنشان کرد: تعداد تصادفات موتورسیکلت در فصل بهار و تابستان بیشتر از ماههای دیگر سال است.

فرمانده انتظامی گلستان با اشاره به برخی از تصادفات موتورسیکلت سواران، تصریح کرد: متاسفانه وقوع چنین حوادثی علاوه بر آثار زیان مادی و روحی و روانی به خانواده ها، موجب هدر رفت سرمایه انسانی که نسل جوان و آینده ساز کشور هستند، می شود.

وی گفت: قانون شکنی و عدم رعایت قوانین و مقررات توسط موتورسیکلت سواران، عدم توجه به جلو، عدم رعایت حق تقدم، آلودگی صوتی، تغییر مسیر ناگهانی، حرکت در جهت خلاف مسیر، تردد در پیاده روها و ایجاد مزاحمت از از جمله معضلات ترافیکی موتورسیکلت سواران است.

جاویدان بیان کرد: طرح های ویژه برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف و مزاحم از طرح های مستمر و تعطیل ناپذیر پلیس است اما این تنها چاره کار نیست. نیروی انتظامی در کنار ماموریت ذاتی که همان برقراری نظم و امنیت ترافیکی است، به موضوع پیشگیری و آموزش فرهنگ ترافیک نیز توجه ویژه ای دارد و اقدامات خوبی را نیز در راستای ارتقای فرهنگ ترافیکی انجام داده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: