• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-4290-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

زخمی شدن محیط بان رامیانی با شلیک شکارچی غیرمجاز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گنبد کاووس، رامیان و آزادشهر گفت: یک محیط‌ بان رامیانی مورد اصابت تیر شکارچی غیر مجاز قرار گرفت و زخمی شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از محیط زیست گلستان، غلامرضا کریمی اظهار کرد: صبح دیروز در حد فاصل روستای شش آب و قورچای از توابع بالادست رامیان و حاشیه جنگل، محیط بان رامیانی یک شکارچی غیر مجاز، حدوداً 50 ساله، قدبلند و با لباس قرمز را در حال شکار مشاهده می کنند.

وی افزود: محیط بان فوق به شکارچی غیر مجاز ایست داده کهوی اعتنا نکرده و ابتدا اقدام به شلیک هوایی و سپس به سمت محیط بان شلیک می کند.

کریمی تصریح کرد: شکارچی غیرمجاز در مرحله بعد اقدام به درگیری و شلیک مستقیم به محیط بان می کند که محیط بان اصغر بذرافشان، از ناحیه دست مجروح می شود.

وی خاطرنشان کرد: شکارچی غیرمجاز سپس کوله پشتی خود را رها کرده و فرار می کند که از وی دو عدد فشنگ ساچمه زنی و یک کوله پشتی پلاستیکی آبی رنگ با بند قهوه ای کشف می شود.

کریمی بیان کرد: اقدامات اولیه بر روی دست محیط بان زخمی توسط نیروهای امدادی هلال احمر، مستقر در روستای شش آب انجام شده و سپس توسط اورژانس 115 به بیمارستان آزادشهر منتقل می شود و حال فعلی وی مساعد بوده و مراحل درمانی انجام شده و به منزل شخصی خود منتقل شده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست گنبد، رامیان و آزادشهر گفت: وسایل کشف شده تحویل پلیس آگاهی برای سیر مراحل قانونی شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: کسانی که از شکارچی غیرمجاز متخلف با مشخصات فوق اطلاعی دارند می توانند به اداره حفاظت محیط زیست رامیان، آزادشهر و گنبد و یا به شماره تلفن 33385790 اطلاع دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: