• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3591-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیر امور طیور جهادکشاورزی گلستان:

بیش از 50 هزار تن به تولید تخم مرغ گلستان افزوده می شود

مدیر امور طیور جهادکشاورزی گلستان با اشاره به اینکه در حال حاضر سالانه بیش از 28 هزار تن تخم مرغ در استان تولید می شود، گفت: طی یک طرح کلان زنجیره تولید تخم مرغ، بیش از 50 هزار تن به تولید تخم مرغ استان افزوده می شود.

مهندس «غلامعلی هلاکو» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: در حال حاضر در استان گلستان تعداد 20 واحد مرغ تخمگذار با ظرفیت 2.2 میلیون قطعه و 7 واحد پرورش پولت به ظرفیت 490 هزار قطعه مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: با توجه به شرایط ایجاد شده در بحث آنفلوانزای فوق حاد طیور در سایر نقاط کشور، در سال گذشته مرغداران استان به طور داوطلبانه اقدام به توزیع مستقیم تخم مرغ برای تعادل بخشی به قیمت تخم مرغ در استان کردند که این اقدام ارزنده فضای اجتماعی مناسبی را در گلستان ایجاد کرد و این استان در تامین بخشی از نیاز تخم مرغ کشور نقش خوبی را ایفاء کرد.

هلاکو با بیان اینکه تخم مرغ های تولیدی در استان از کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند، تصریح کرد: برنامه هایی در راستای بهبود کمی و کیفی و غنی سازی تخم مرغ در دستور کار داریم.
 
مدیر امور طیور جهاد کشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: مقدمات لازم برای اجرای یک طرح کلان زنجیره تولید تخم مرغ به صورت یکپارچه در استان نیز انجام شده که با بهره برداری از این طرح بیش از 50 هزار تن تخم مرغ به تولید استان اضافه خواهد شد.

هلاکو تصریح کرد: در این زنجیره واحدهای پرورش مرغ تخمگذار به ظرفیت 3 میلیون قطعه، پرورش پولت به ظرفیت 900 هزار قطعه، پرورش مرغ مادر تخمگذار به ظرفیت60 هزار قطعه، یک کارخانه خوراک طیور، یک کارخانه فرآوری و بسته بندی تخم مرغ و غیره با سرمایه گذاری بیش از 2000 میلیارد ریال احداث می شود که اشتغالزایی بیش از 750 نفر را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه مهمترین چالش های پیش روی صنعت مرغ تخمگذار را نوسانات قیمت نهاده های مورد نیاز، قدیمی و فرسوده شدن قفس های برخی واحدهای مرغداری و عدم ثبات در صادرات به دلیل آنفلوانزای فوق حاد طیور در سایر استان ها عنوان کرد.

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی گلستان از آمادگی سازمان جهاد کشاورزی جهت اعطای تسهیلات در قالب توسعه مکانیزاسیون برای به روز کردن تجهیزات و تکنولوژی در واحدهای پرورش مرغ تخمگذار خبرداد و از مرغداران خواست از این فرصت مناسب برای بهبود کیفیت و افزایش تولید خود استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: