• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3891-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

پنجمین دوره انتخابات شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان جمعه برگزار می شود

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان گفت: پنجمین دوره انتخابات شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان جمعه 22 تیرماه در پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار می شود.

حسین عابدی در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان دارای 8600 عضو است که از این تعداد 1964 نفر شرایط رای دادن را دارند.

وی افزود: فارغ التحصیلان مقطع لیسانس، ‌فوق لیسانس و دکتری 22 رشته شامل زراعت، اصلاح نباتات، خاک شناسی، آب و خاک، حفظ نباتات، گیاه پزشکی، دامپروری، محیط زیست، شیلات و غیره می توانند عضو این سازمان شوند.

عابدی تصریح کرد: در پنجمین دوره انتخابات شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تعداد 45 نفر ثبت نام کردند.

وی خاطرنشان کرد: مرحله نخست انتخابات یکم تیرماه سال 97 برگزار شد ولی بدلیل به حد نصاب نرسیدن مجمع، انتخابات برگزار نشد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان بیان کرد: مرحله دوم انتخابات ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر روز جمعه 22 تیرماه در محل پردیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار می شود. در این مرحله دیگر بحث به حد نصاب نرسیدن مجمع مطرح نیست و 7 نفری که بیشترین رای را کسب کنند، انتخاب می شوند.

وی یادآور شد: انتخابات شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هر چهار سال یکبار برگزار می شود.

عابدی بیان کرد: شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دارای 11 عضو است که 7 نفر آنها از طریق انتخابات، 2 نفر از سوی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، یک نفر از سوی اداره کل محیط زیست استان و یک نفر از سوی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان معرفی می شود.

وی در خصوص کار این شورا گفت: اعضای این شورا ماهانه جلساتی برگزار می کنند و خط مشی و سیاست های سازمان را در خصوص برخی از قراردادها و پروژه ها مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گلستان با باین اینکه از سیاست های مهم این سازمان اشتغال زایی برای فارغ التحصلان بخش کشاورزی است، افزود: بر اساس اصل 44 باید کارهای غیر حاکمیتی دستگاه های اجرایی به سازمان واگذار شود. تاکنون قراردادهای خوبی با دستگاه های اجرایی منعقد شد و حق الزحمه نیز بر اساس تعرفه جهادکشاورزی از متقاضیان اخذ می شود.

عابدی خاطرنشان کرد: تمامی صدور مجوزها در بخش هایی مانند دام، طیور، گل و گیاه، شیلات، آبزیان و غیره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی انجام می گیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: