• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3691-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

شرایط ساخت وساز برای روستاییان بومی گلستان تسهیل می شود

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان از تصویب مصوبه ای در جهت تسهیل شرایط ساخت و ساز برای بومیان روستاهای استان با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها خبر داد.

«حسن خسروی» در گفت ‌و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: با توجه به تفاهم نامه بین سازمان امور اراضی کشور و بنیاد مسکن، از‌ 28 بهمن ماه سال 93 عملا ساخت مسکن روستایی و الحاق آن به بافت با ابهام مواجه بود.

وی افزود: در این تفاهم نامه الحاق بافت موردی در خارج از بافت روستاها مشمول عوارض می شد و همچنین دوره 10 ساله طرح هادی آن باید سپری می شد.

وی افزود: اخیرا با حضور شخص استاندار گلستان برای نخستین بار طی 20 سال اخیر در کمیسیون تبصره(1) ماده(1) سازمان جهادکشاورزی استان مصوبه ای درخصوص تامین مسکن روستاییان داشتیم.

خسروی ادامه داد: بر اساس این مصوبه اجازه الحاق موردی به بافت روستا در صورت گذشت 5 سال از طرح هادی داده شده و همچنین برای روستاییان ساخت و ساز تا 50 متر خارج از بافت روستا عوارض تعلق نمی گیرد.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گلستان تاکید کرد: با این کار از مهاجرت بی رویه از روستاها به شهر و رشد حاشیه نشینی جلوگیری می شود.

وی خاطرنشان کرد: ضوابط اجرایی این مصوبه بعد از جلسه ای که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهیم داشت طی هفته های آینده ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: