• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-997-5
  • خبرنگار : 1046
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

مدیر آموزش و پرورش آزادشهر:

30 درصد مدارس آزادشهر دو شیفته هستند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر گفت: در سال تحصیلی گذشته حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ دانش آموز و نو آموز در 136 مدرسه دولتی و غیر دولتی شهرستان آزادشهر تحصیل کردند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، قربانعلی بذرافشان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: پیش بینی می شود در سال 97-98 با رشد ۱۰ درصدی و نیروی انسانی کم مواجه شویم.

وی افزود: لباس فرم مدارس اجباری نیست؛ فقط در برخی از مدارس که با اولیا و شورا به تفاهم رسیده باشند، اجباری است. از لحاظ قیمت فرم ما پایین ترین قیمت را در جلساتی که با اتاق اصناف و حقوق مصرف کننده داشته ایم در نظر گرفته ایم.

مدیر آموزش و پرورش آزادشهر گفت: دریافت پول در مدارس دولتی بر خلاف قانون است ولی والدین در صورت تمایل و کمک به آموزش فرزندان خود می توانند به مدرسه کمک کنند زیرا سرانه مدارس کم است و این کمک ها می تواند به آموزش فرزندان خود کمک موثری داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: دانش آموزان توجه داشته باشند ۷۰ درصد سوالات کنکور از پایه دوازدهم است و فقط ۳۰ درصد از معدل دانش‌آموزان لحاظ می شود.

بذرافشان در رابطه با بهسازی مدارس گفت: ۳۰ درصد مدارس شهرستان آزادشهر دوشیفت هستند و این از نظر من فقر است، در روستای وطن دو مدرسه داریم که هر دو استیجاری است و از این دو مدرسه یکی منزل مسکونی و دیگری پایگاه بسیج است.

وی ادامه داد : ۲۵ درصد مدارس شهرستان تخریبی است و ۲۵ درصد نیاز به مقاوم سازی دارد.

بذرافشان در رابطه با پروژهای نیمه تمام مدارس گفت: سه پروژه عمرانی نیمه تمام در شهرستان آزادشهر داریم که یک مدرسه شش کلاسه در روستای سبزواری ها که توسط بنیاد برکت و خیرین مدرسه ساز و یک مدرسه 12 کلاسه در جنب دانشگاه آزاد آزادشهر و یک مدرسه 6 کلاسه در نوده خاندوز با اعتبار یک میلیاردو دویست میلیون در حال اتمام است که برخی از این مدارس تا دهه فجر و برخی نیز تا پایان امسال آماده خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: