• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1892-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

پیام استاندار گلستان به مناسبت روز خبرنگار

استاندار گلستان با صدور پیامی به مناسبت روز خبرنگار، این روز را به فعالان عرصه آگاهی بخشی جامعه تبریک گفت و اظهار کرد: بی‌شک رشد و ارتقای سطح اطلاعات جامعه مرهون خدمات سریع و دقیق این عزیزان است.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، متن پیام سید مناف هاشمی به شرح زیر است:

"رسالت خبرنگار، روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است و نقش خبرنگاران و رسانه ها در آگاه سازی مردم نسبت به تحولات اقتصادی و اجتماعی داخلی و خارجی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

نگاهی به کارکردهای رو به فزونی رسانه ها در جوامع امروزی نشان می دهد که نقد منصفانه جزو رسالت های اصلی خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه است. انعکاس موفقیت ها و دستاوردها و مطرح کردن کاستی ها به همراه راهکارها، فراهم کردن فرصت برابر و عادلانه برای بیان دیدگاه های مختلف با هدف بهره گیری از خرد جمعی و همراه کردن هر چه بیشتر همه ارکان جامعه برای نیل به اهداف کلان توسعه، همگی در این چارچوب می گنجد.

بدون تردید نقش و جایگاه خبرنگاران در بیان واقعیات و به تصویر کشیدن رویدادها از اهمیت و تأثیر بسیار بالایی در آگاه‌ سازی مردم برخوردار است و رشد و ارتقای سطح اطلاعات جامعه مرهون خدمات سریع و دقیق این عزیزان می باشد.

حضور خبرنگاران انقلابی و مومن در بدنه رسانه های استان که بتوانند با رانت ها و فساد مقابله کنند و بستر گردش آزاد اطلاعات را فراهم آورند و همچنین تربیت خبرنگارانی مومن به آرمان های انقلاب که تقوا و پرهیزکاری خبری لازم را دارند و رعایت اخلاق حرفه ای را سرلوحه خود قرار می دهند بسیار اهمیت دارد.

اینجانب ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی، 17 مرداد، روز خبرنگار را به تمامی اصحاب رسانه و اطلاع رسانی استان که در رسانه های مکتوب، دیجیتال و در شبکه های مجازی وظیفه سنگین آگاهی بخشی را بر عهده دارند تبریک گفته و امیدوارم خبرنگاران استان با رعایت اخلاق حرفه ای و مطالبه گری درست و به موقع، مسئولان استان را در مسیر آبادانی و پیشرفت جامعه همراهی کنند."

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: