• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-793-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در گلستان تشکیل شد

رئیس صنعت، معدن و تجارت گلستان از تشکیل ستاد مبارزه با احتکار و اختفاء کالا در گلستان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از صمت گلستان، حسینقلی قوانلو در اولین جلسه ستاد مبارزه با احتکار کالا با اشاره به فضا سازی روانی ایجاد شده در بازار، گفت: برای جلوگیری از سوء استفاده برخی از سودجویان، ستاد مبارزه با احتکارو اختفاء کالا در گلستان تشکیل شد.

وی تشکیل این ستاد را در راستای سیاست های ابلاغی دولت برای نظارت مطلوب بر کالاهای اساسی و اقلام ضروری مورد استفاده مردم ضروری دانست و افزود: یکی از عوامل موثر بر افزایش قیمت ها و برهم زدن موازنه تنظیم بازار استان، احتکار و اختفا است.

قوانلو از شروع تشدید نظارت و برخورد همه جانبه با محتکران کالاهای مصرفی مردم خبر داد و عنوان کرد: اقلام و کالاهای پرمصرف واساس و حساس، به اندازه کافی در انبارها و مراکز ذخایر موجود است.

وی ادامه داد: بازرسان و کارشناسان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، به اتفاق کارشناس نظارت و بازرسی این سازمان به صورت دو شیفته با انجام بازرسی‌های مشترک با همکاری دستگاه امنیتی به صورت مداوم در حال رصد بازار هستند و با متخلفین در حوزه بازار به شدت و فوریت برخورد می شود.

قوانلو به استفاده از کلیه ظرفیت‌ها در جلسه ستاد تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی اقتصادی کشور همراهی و همت همگانی تشکل‌های صنفی صنعتی و عموم مردم هوشیار و متعهد استان گلستان در کشف مکان های اختفا و احتکار کالاهای پر مصرف خانوار بسیار حائز اهمیت است، لذا سامانه 124 این سازمان به صورت شبانه روزی آماده دریافت و پاسخگویی به گزارشات مردمی است.

وی به صراحت اعلام کرد، با همکاری کلیه دستگاه‌های نظارتی تمام مراکز رسمی و غیررسمی ذخیره و عرضه کالا در استان تحت نظارت می باشد. بر همین اساس ضمن بازرسی های مختلف آماده دریافت گزارشات مردمی هستیم و کلیه تحرکات غیرمتعارف در بازار رصد می شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت گلستان خطاب به اعضای ستاد مبارزه با احتکار واختفاء  اظهار کرد: در این شرایط بایستی فعالیت خود را افزایش دهیم تا از فشار روانی بر مردم در بازار کاسته شود و گلوگاه های فسادخیز شناسایی شوند و اگر کوتاهی شود هم به خودمان و هم به جامعه آسیب وارد می شود.

قوانلو با عنایت به پیدایش هیجانات کاذب و مقطعی بازار، در پایان توصیه کرد، مردم با فرهنگ استان نیز با درک شرایط و التهاب بی مورد بازار از خرید اقلام غیر ضرور و بیش از نیاز خانوار پرهیز کنند تا آرامش و ثبات به بازار برگردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: