• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3991-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

معاون اشتغال اداره کل تعاون و کار گلستان:

72 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در گلستان پرداخت شد

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تاکنون بیش از 72 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در استان گلستان پرداخت شد.

موسی بی باک در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: 3 هزار و 245 طرح اشتغال روستایی و عشایری به میزان 323 میلیارد تومان پس از تصویب در کمیته فنی اشتغال استان، به بانک ها ارسال شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون به یک هزار و 36 طرح تسهیلاتی بالغ بر 72 میلیارد تومان پرداخت شده است، افزود: با این کار علاوه بر تثبیت بسیاری از شغل ها، برای یک هزار و 805 نفر اشتغال جدید ایجاد خواهد شد.

بی باک خاطرنشان کرد: بررسی تسهیلات تا سقف 250 میلیون تومان در شهرستان ها انجام می گیرد و سپس بعد از آن به بانک استان معرفی و در ادامه به بانک شهرستان ارجاع داده می شود. مبالغ بیش از 250 میلیون تومان بعد از مراجعه فرد به دستگاه اجرایی و طی یک فرآیند در کمیته فنی اشتغال استان مطرح و در صورت تایید به بانک های عامل معرفی می شوند.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان افزود: بانک های توسعه تعاون، کشاورزی، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید در این بخش تسهیلات پرداخت می کنند.

وی بیان کرد: تسهیلات روستایی و عشایری در مناطق مرزی با کارمزد 4 درصد و در مناطق دیگر با سود 6 درصد پرداخت می شود. این تسهیلات یک سال تنفس دارد و بازپرداخت آن شش ساله خواهد بود.

بی باک یادآور شد: در بخش اول اجرای طرح پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری، 162 میلیارد تومان به استان اختصاص پیدا کرد که امیدواریم طی روزهای آینده نیز بخش دوم این تسهیلات آن هم به همین میزان ابلاغ شود.

وی بیان کرد: طرح های اولویت دار استان در بخش کشاورزی شامل صنایع تبدیلی، سردخانه و نگهداری محصولات، گیاهان دارویی، شیلات و آبزیان، محصولات گلخانه ای و بسته بندی سبزی و میوه،‌ در بخش صنعت نیز اولویت استان با پوشاک، کفش، مصنوعات چرمی، ‌مبلمان، مصنوعات چوبی، فرش دستبافت، دستبافته ها، ساخت ماشین آلات و ادوات مکانیزاسیون کشاورزی، ‌صنایع دستی و فراوری محصولات معدنی کوچک مقیاس و در بخش خدمات نیز موضوعات مرتبط با گردشگری و طبیعت گردی، بازرگانی، فناوری و ارتباطات،‌ ورزشی و سلامت مطرح است.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: امیدواریم دستگاه های اجرایی با جدیت بیشتری وارد شوند و طرح هایی که اشتغال پایداری را به همراه دارد را معرفی کنند تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

پرداخت 40 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال فراگیر

وی در ادامه با اشاره به تسهیلات اشتغال فراگیر، گفت: تاکنون در این بخش نیز حدود 40 میلیارد تومان تسهیلات با اشتغال زایی بیش از 430 نفر پرداخت شده است.

بی باک اظهار کرد: بانک های ملی، توسعه تعاون، تجارت، رفاه، ملت، صادرات و کشاورزی در این بخش تسهیلات پرداخت می کنند.

وی افزود: دولت 2 درصد از سود تسهیلات 18 درصدی در این بخش را به صورت یارانه پرداخت می کند. اغلب این تسهیلات در جهت تثبیت اشتغال و سرمایه در گردش بوده است.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه در سامانه کارا تمامی این تسهیلات در بخش اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی و عشایری ثبت می شود، گفت: پرداخت تسهیلات در این دو طرح همچنان ادامه دارد.

بی باک تاکید کرد: با اجرای این طرح ها می توان سرمایه را به سمت روستاها سوق داد و از مهاجرت بی رویه به شهرها جلوگیری کرد.

وی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان در بهار امسال به 8.8 درصد و قرار گرفتن در جایگاه هفتم کشور،‌ گفت: در شش ماهه دوم امسال تاثیر تسهیلات پرداختی را خواهیم دید.

معاون توسعه کار آفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خاطرنشان کرد: در کنار پرداخت تسهیلات باید سایر خدمات را نیز دنبال کنیم و بتوانیم به عنوان محرک بازار عمل کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: