• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4091-5
  • خبرنگار : 1052
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس اتاق گرگان: اصحاب رسانه ظرفیت های استان را به چالش بکشند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان با بیان اینکه استان گلستان ظرفیت های بسیار خوبی دارد، از اصحاب رسانه خواست این ظرفیت ها را به چالش بکشند و نقاط منفی و مثبت آن را بازگو کنند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، علی محمد چوپانی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تحولات منطقه و کشور اظهار کرد: کشور ما در شرایط ویژه قرار دارد؛ استکبار جهانی این بار جنگ اقتصادی راه انداخته اند.

وی از خبرنگاران خواست همواره به دنبال منفی گرایی نباشد و سیاه و سفید را با هم ببینند.

چوپانی افزود: خبرنگاران می توانند نشاط و انرژی را به جامعه بیاورند و تولید را به ارمغان بیاورند. ما در تولید فکر که بخش مهمی از آن بر عهده خبرنگاران است، به خوبی انجام وظیفه نمی کنیم.

وی به برخی از ظرفیت های استان اشاره کرد و گفت: چرا جزیره آشوراده و سواحل ما باید این چنین باشند؟ می توانیم بهترین ویلاها را در این مناطق بسازیم تا مردم کشور و دنیا از آن استفاده کنند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان بیان کرد: اگر شرایط فعلی نگران کننده است، ناشی از  سیاست های گذشته ما است لذا به استحمام فکری نیاز داریم و خود را با شرایط جدید منطبق کنیم.

چوپانی یادآور شد: استان گلستان با سه کشور ترکمنستان، قزاقستان، روسیه همسایه است که می توان از ظرفیت های بسیار خوب این بخش استفاده کرد.

وی خاطر نشان کرد: مردم استان گلستان بیش از 13 هزار میلیارد تومان سپرده نزد بانک های دولتی دارند. بانک های استان 5 درصد بالاتر از منابع خودشان به بنگاه های تولیدی وام دادند که طبق آمار بانک مرکزی دومین استان کشور از این نظر هستیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان تصریح کرد: اتاق بازرگانی طبق قانون  مشاور سه قوه است و هر 6 ماه یک بار وضعیت کشور را به سران قوا گزارش می دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: