• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-2092-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

امضا تفاهم نامه همکاری بین استانداری گلستان و کمیته امداد کشور

مهندس پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با حضور در دفتر استاندار گلستان، ضمن دیدار با دکتر هاشمی، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، پرویز فتاح در حاشیه امضاء این تفاهم نامه اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که امروز به امضاء رسید، تعداد 2 هزار واحد مسکن روستایی طی دو سال برای افراد تحت سرپرستی این نهاد ساخته و واگذار می شود.  

وی افزود: از این تعداد، هزار واحد در سال جاری و هزار واحد نیز در سال 98 انجام خواهد شد.

رییس کمیته امداد امام (ره) با اشاره به تصویب نمایندگان مجلس و دستور رییس جمهمور مبنی بر واگذاری واحدهای مسکن مهر بدون متقاضی شهری به نیازمندان اظهار کرد: بر این اساس،  50 هزار واحد مسکن مهر نیمه کاره و فاقد متقاضی در کل کشور شناسایی شده که طبق اطلاعات دریافتی، 700 واحد نیز در استان گلستان وجود دارد.

فتاح گفت: از مدیریت ارشد استان خواستاریم تا دستور فرمایند ضمن شناسایی، این واحدها به کمیته امداد امام خمینی(ره) معرفی تا پس از تکمیل، به متقاضیان کمیته امداد تحویل گردد.

وی همچنین با تشکر از اقدامات کمیته امداد استان در اجرای طرح اکرام ایتام، خاطرنشان کرد: هر یتیم در استان گلستان مبلغ  207هزار تومان در طرح اکرام کمک هزینه دریافت می کند در حالیکه میانگین کشوری این طرح200هزار تومان می باشد که میانگین استان از میانگین کشور بالاتر است.

رییس کمیته امداد امام (ره) بیشترین حساسیت مردم را معیشت آنها دانست و افزود: اگر به معیشت مردم خوب رسیدگی شود آرامش در جامعه بین مردم ایجاد می شود.

استاندار گلستان نیز در این نشست، تصریح کرد: گلستان استانی با ظرفیت های بالاست که اقشار آسیب پذیر آن می توانند با حمایت های کمیته امداد توانمند شده و مسیر رشد را طی کنند.

سید مناف هاشمی با اشاره به اینکه در سال گذشته 60 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به افراد تحت پوشش کمیته امداد در استان پرداخت شده، افزود: امسال این تسهیلات دو برابر افزایش یافته و به 120 میلیارد تومان خواهد رسید.

استاندار گلستان خاطر نشان کرد: خوشبختانه اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در مسیر توانمندسازی اقشار نیازمند موجب شده بسیاری از آنان به تولیدکنندگانی توانمند با کارگاه های کوچک اشتغال زایی تبدیل شوند.

هاشمی با بیان اینکه وحدت، لازمه پیشرفت کشور است یاد آور شد: با تقویت وحدت در کشور و بین اقوام شاهد شکوفایی و تسریع در کارهای عملیاتی خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: