• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-494-5
  • خبرنگار : 1051
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

تجلیل از خبرنگاران گنبدکاووس

مراسم تجلیل از خبرنگاران و فعالان رسانه ای به مناسبت روز خبرنگار در گنبدکاووس برگزار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، «قدرت دائمی» معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد گلستان در این مراسم که در محل فرمانداری گنبدکاووس برگزار شد با اشاره به اهمیت مسئله آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: رسانه های جمعی با فضایی که در اختیار دارند چه در فضای مجازی و چه در نشریه های مکتوب به روش های گوناگون می توانند آسیب های اجتماعی را به مردم و مسئولین انعکاس دهند.

دائمی با بیان اینکه رسانه ها می توانند راهکاری جدی و موثر را به مسئولین پیشنهاد کنند، افزود: با این رویکرد می توان آسیب های اجتماعی از جمله طلاق، خشونت و غیره را کاهش داد.

وی ادامه داد: رسانه ها بنگاه دانایی هستند و روشنگری دارند و این عزیزان با قلم نافذ و بیان کارآمدی که دارند می توانند در کاهش آسیب های اجتماعی گام های موثری بردارند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد گلستان تصریح کرد: هر ساله مراسمی در انجمن شعر گنبدکاووس تحت عنوان "خداحافظ گنبد" برگزارمی شود که از پوشش خبری کاملی برخوردار است. اینکه رسانه های استان در شرق گلستان می تواند به صورت مستقل فعالیت هایی انجام دهند یک نکته مثبتی است که حتما در چارچوب سیاست های فرهنگ و ارشاد استان قرار خواهد گرفت.

دائمی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از اصحاب رسانه در گرگان، گفت: این موضوع  به خانه مطبوعات واگذارشده است و اگر قصوری صورت گرفته باشد مسلما از سوی خانه مطبوعات بوده که نگاه محدودی داشته است. بنده اینجا حضور دارم تا انتقادات را بشنوم و مسئولین باید ظرفیت انتقاد پذیری داشته باشند. خانه مطبوعات باید دید وسیع تری داشته باشد و باید تمرکز زدایی صورت بگیرد.

«عبدالقدیر کریمی» معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، اظهار کرد: خدا را شاکریم که در شهرستانی زندگی می کنیم و مسئولیت داریم که همه حوزه های تاثیرگذار شهرستان و مردم شریف و قدردان، از شان و منزلت رسانه ها به خوبی آگاهی دارند.

وی با بیان اینکه خبر و رسانه جایگاه بسیار خوبی دارد، افزود: هماهنگی، وحدت و وفاقی که در میان مسئولان گنبدکاووس وجود دارد باعث می شود تا کارهای بهتر و بیشتری را انجام دهیم. حوزه خبر و رسانه حوزه بسیار مهم و سختی است. رسانه ها باید دادستانی مردم را انجام دهند و مدعی العموم و چشم و گوش آنها باشند که مسلما این امر هزینه ای در برخواهد داشت.

کریمی بیان کرد: متاسفانه برخی از مدیران رفتارهای به جایی با رسانه ها ندارند و به مراجع قضایی شکایت می کنند. بنده علاقه ای به اینکار ندارم معتقدم باید ظرفیت شنیدن نقد را داشته باشیم. البته که باید نقدها دلسوزانه باشد و انصاف و عدالت درآن رعایت شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: وظیفه ما مدیران دولتی این است که شان و جایگاه خبرنگار را رعایت کنیم. ما همیشه علاقه مندیم که رسانه ها در جلسات رسمی  حضور مستمری داشته باشند. وظیفه شما اصحاب رسانه کم اهمیت تر از وظیفه مدیران اجرایی نیست.

وی تصریح کرد: در ده ماه گذشته بالغ بر 925 میلیارد تومان در بخش خصوصی سرمایه گذاری صورت گرفت یا کلنگ زنی شده یا مورد بهره برداری قرار گرفته است. احتمالا در هفته دولت هم کلنگ زنی خواهیم داشت. با تعدادی از سرمایه گذاران خارجی ملاقات و مذاکراتی داشتیم و به نتایجی رسیدیم که کارها به صورت جدی در حال پیش روی است.

کریمی در پایان گفت: من درجلسات شورای اداری به مدیران اجرایی تاکید مجدد خواهم کرد که تعامل بهتری با رسانه ها داشته باشند، هم به دلیل اینکه مجموع فعالیت های آنها اطلاع رسانی شود و هم برای ارتقای ظرفیت های توسعه شهرستان، مورد استفاده قرار گیرند. خودم را از خانواده مطبوعات و رسانه می دانم و هیچ فاصله ای بین شما و خودم نمی بینم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: