• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-894-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

پاک کردن زخم های بی فرهنگی از پیکره اثر تاریخی هزار ساله

با همت نیروهای اداره میراث فرهنگی شهرستان کردکوی، نوشته های افراد ناشناس بر روی بنای تاریخی و ارزشمند رادکان بدون آسیب به اثر به طور کامل پاک شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گلستان، يكی از افتخارات ايرانيان، پيشينه تاريخي اين سرزمين است که یادآور ارزش و اعتبار تاریخی این کشور است.

در روزهای اخیر پخش شدن تصاویری در فضای مجازی درخصوص نوشتن یادگاری افراد ناشناس بر روی میل تاریخی رادکان شهرستان کردکوی باعث ناراحتی دوست داران فرهنگ و تاریخ کهن کشور شد.

بنای تاریخی که در سال 411 هجری قمری ساخته شده، امروز دستخوش این حرکت ضد فرهنگی شده که خاطر هر دوستدار فرهنگ و تمدن کهن این سرزمین را مکدر کرده است.

بنایی که روزگاری راهنمای مسافرانی که عرض البرز را برای نیل به خزر یا فلات مرکزی ایران طی می کردند بود، امروز به محلی برای ابراز خودنمایی چندین نفر تبدیل شده تا با هک کرده نام خود بر روی آن،‌ ميل به جاودانگی خود را اینگونه به نمایش بگذارند.

پس از پخش تصاویر این اقدام ناپسند در فضای مجازی، روز گذشته نیروهای اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کردکوی نوشته های این افراد ناشناس را بدون اینکه آسیبی به اثر وارد شود، به طور کامل پاک کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: