• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1493-5
  • خبرنگار : 1036
  • منبع خبر : ایسنا استان گلستان

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان:

نشست تخصصی گیاهان دارویی در گلستان برگزار می شود

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان گفت: نشست تخصصی «بررسی فرصت‌ها و چالش‌های تولید و تجاری‌سازی زیره سبز و گل‌گاوزبان در استان گلستان» 21 شهریور ماه برگزار می شود.

دکتر «ابوالقاسم خزاعیان» در گفت و گو با ایسنا-منطقه گلستان اظهار کرد: بنیاد نخبگان استان، با توجه به رسالت و مأموریت‌های سازمانی خود بر مبنای اعلام نیاز سازمان‌های استانی فعال در حوزه گیاهان دارویی اعم از جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها، اتاق بازرگانی، جهاد دانشگاهی و غیره، به‌منظور هم‌افزایی و رفع موانع تولید و توزیع نسبت به ایجاد کارگروه تخصصی گیاهان دارویی اقدام کرده است.

 وی افزود: بر همین اساس به همت کارگروه تخصصی گیاهان دارویی بنیاد نخبگان استان گلستان، نشست تخصصی را در خصوص "بررسی فرصت‌ها و چالش‌های تولید و تجاری‌سازی زیره سبز و گل‌گاوزبان در استان گلستان" با حضور برخی از مسئولان ذیریط کشوری، ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 21 شهریورماه برگزار می کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان بیان کرد: در این نشست تخصصی متخصصان و فعالان حوزه گیاهان دارویی بر دو گیاه دارویی زیره و گل گاو زبان تمرکز خواهند داشت و فرصت ها و چالش های مربوط به تولید و تجاری سازی این دو گونه گیاهی را بررسی خواهند کرد.

وی اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، ارزیابی کمی و کیفی وضعیت تولید دو گیاه دارویی زیره و گل گاو زبان در استان، بررسی فرصت ها و چالش های پیش روی تجاری سازی دو گیاه دارویی زیره و گل گاو زبان در استان، معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف مرتبط با دو گیاه داروی زیره و گل گاو زبان در جهت جذب سرمایه گذاران خارجی، فراهم سازی زمینه تعامل بین پژوهشگران و بنگاه های اقتصادی به عنوان زیرساخت هایی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی، فراهم آوری زمینه رشد کمی و کیفی محصولات و برندسازی محصولات باکیفیت داخلی و کمک به ایجاد بازارهای جدید و ارتقای انگیزه سرمایه گذاری در بنگاه های کوچک نوآور است.

خزاعیان خاطرنشان کرد: این نشست با مسئولیت بنیاد نخبگان استان گلستان، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دانشگاه گلستان، دانشگاه علوم پزشکی گلستان، سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، جهاد دانشگاهی استان گلستان، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن گلستان برگزار می شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان بیان کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت www.mpc-bmn.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: